Met Gala 2021: Veshjet në tapetin e kuq që duhet t’i shihni me patjetër!

By

Vitin e kaluar, na u vodh shansi për të parë njerëz jashtëzakonisht të bukur të veshur me rroba që nuk mund t’i përballonim pasi ngjarja e vitit 2020 u anulua për shkak të pandemisë.

Për fat të mirë, shfaqja vjetore e Muzeut Metropolitan të Artit ishte përsëri në formë këtë vit, me veteranët e ngjarjes që u fotografuan së bashku me shumë yje të rinj që po bënin debutimin e tyre gala.

Temat e mëparshme të ngjarjes kanë përfshirë punk, kamping, katolicizëm dhe teknologji, por Met nuk shkoi larg për vitin 2021.Tema “Në Amerikë: Një Leksikon i Modës” ftoi mysafirë për të festuar SHBA-në, historinë e saj dhe stilistët e saj më të mëdhenj.

Met Gala është ekuivalenti i çmimeve Oscar të industrisë së modës dhe sheh stilistë, modele dhe yje të Hollivudit të mblidhen së bashku. Ngjarja mbledh para për Institutin e Kostumeve – i vetmi nga departamentet kuratoriale të Met që duhet të financohet vetë.

Më poshtë ju sjellim disa nga veshjet më mbresëlënëse të mbrëmjes. /Prive.al

Kim Petras

Kim Petras and Hillary Taymour

Simone Biles

Simone Biles

Dan Levy

Dan Levy

Camila Cabello dhe Shawn Mendes

Shawn Mendes and Camila Cabello

Jennifer Lopez

Jennifer Lopez

Kid Cudi

Kid Cudi

Grimes

Grimes

ASAP Rocky dhe Rihanna

A$SAP Rocky and Rihanna

Erykah Badu

Erykah Badu

Cara Delevingne dhe Alexandria Ocasio-Cortez

Cara Delevigne and Alexandria Ocasio-Cortez

Lil Nas X

Lil Nas X

Lil Nas XLil Nas X

Kim Kardashian

Kim Kardashian dressed in an all-enveloping black outfit that also covers her face

Kim Kardashian arrives at the Met Gala

 

 

 

Artikuj të ngjashëm