Një suprizë e papritur në Miss Kosova 2016

By

Numërimi prapa ka filluar dhe data e mbajtjes së evenimentit ‘Miss Kosova 2016’ është afruar.

Shumë punë, stres, lodhje por edhe kënaqësi po e përcjellin gjithë procesin në mënyrë që gjithçka të jetë gati për mbrëmjen finale që do transmetohet LIVE në Klan Kosova me 7 Shtator.

Tashmë kur kanë mbetur fare pak ditë, janë zbuluar edhe bukuroshet pjesëmarrëse në eveniment ku mes tjerash është spikatur edhe një surprizë.

Mes pjesëmarrësve, siç nuk ka ndodhur më parë është edhe një vajzë nga Argjentina e cila garon për kurorën e më të bukurës së Kosovës.

Më poshtë, lista e plotë e vajzave që do marrin pjesë në Miss Kosova, organizimin që këtë vit krahas promovimit të së bukurës, do të promovojë edhe kampanjën për vetëdijësimin për kancerin e gjirit. /Prive.al/

.

Albisona Bequku, 17, Drenas

Andina Pura, 18, Gjakovë

Bardha Gashi, 17, Prishtinë

Bleranda Çitaku, 21, Prishtinë

Camila Barraza, 23, Buenos Aires

Donika Hoxhaj, 21, Brooklyn

Edona Bazaj, 18, Drenas

Eliza Haliti, 19, Fushë Kosovë

Elvira Sfarqa, 16, Vushtrri

Klodiana Radoniqi, 20, Gjakovë

Kosovare Halimi, 22, Gothenburg

Lirie Elshani, 17, Drenas

Marigona Krasniqi, 21, Prishtinë

Medina Hajra, 17, Markaryd

Pleureta Xhemajli, 20, Ferizaj

 

Artikuj të ngjashëm