Një nga blerjet më të mëdha në Kaliforni! Brenda shtëpisë 70 milionëshe të Kim Kardashian

By

Kim Kardashian ka blerë një rezidencë në Malibu për një shumë të madhe parash.

41-vjeçarja thuhet se ka dhënë 70.4 milionë dollarë për një pronë buzë oqeanit në lagjen Encinal Bluffs në Malibu, Kaliforni.

Cindy Crawford dhe Rande Gerber zotëronin më parë shtëpinë dhe e shitën atë për 45 milionë dollarë në vitin 2018. Shtëpia më pas u rendit në fillim të këtij viti për 99.5 milionë dollarë, por përfundimisht shkoi për një çmim shumë më të ulët.

Shtëpia ka 3,2 hektarë dhe përmban 7,450 metra katrorë hapësirë ndenjeje me katër dhoma gjumi dhe 5 banja. Prona përfshin një fushë tenisi me madhësi të plotë, një shkallë që të çon poshtë në një plazh të izoluar, një pishinë dhe banjë të veçantë.

Shtëpia përmban pamje mahnitëse të oqeanit dhe ka një palestër brenda.

Është marrëveshja më e madhe me Malibu e vitit dhe shënon shitjen e katërt më të lartë në të gjithë shtetin e Kalifornisë për vitin 2022.

Artikuj të ngjashëm