“Një lidhje speciale” – Tuna paska shumë arsye për ta falënderuar Yll Limanin

By

Këngëtarja e famshme kosovare Tuna Sejdiu, solli albumin e saj të ri “Fortuna” ndërsa në këtë album, ajo mysafir pati këngëtarin Yll Limani.

Dhe sic duket Limani ka qenë katalizatori kryesor në albumin e ri të Tunës, pasi që këngëtarja i ka thurur një varg falënderimesh në profilin e asj në Instagram.

Ajo shkruan se i është shumë mirënjohëse që ia nxori artistllëkun nga shpirti Tunës dhe që mori pjesë në koncertin e saj në Filarmoninë e Maqedonisë në Shkup.

“Yll, mezi pres publiku të dëgjoj këngën e shkruar nga ti “Plagë” dhe duetin tonë “A don hala”…. Dije se ti nuk je prezent vetëm aty, ti je kudo në album. Nga fillimi deri në fund. Ashtu si që ishe me mua nga fillimi deri në publikimin e albumit. Nuk mjaftojnë fjalët për të të thënë TË FALEMINDERIT dhe për të shpreh mirënjohjen që kam për ty si artist dhe si mik! Të faleminderit që më binde se gjitha ato që i kam brenda (e për të cilat ta kam lodh kryt ditë e natë) duna me i derdh n’kang! Të faleminderit për pjekurinë artistike! Të faleminderit që ishe pjesë e albumit! Të faleminderit që i dhe koncertit nur të veçantë! Të faleminderit që më ke duru! Të faleminderit që të kam! “, ka shkruar Tuna për Yllin në Instagram. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm