Intervista e famshme: Meghan Markle nuk donte të ishte më gjallë

By

Dukesha e Sussex ka thënë se ajo e pa jetën brenda Familjes Mbretërore Britanike aq të vështirë sa që ndonjëherë ajo “nuk donte të ishte më gjallë”.

Në një intervistë thellësisht personale televizive, Meghan i tha Oprah Winfrey se ajo nuk mori ndihmë kur e kërkoi atë.

Ajo tha se një pikë e ulët ishte kur Harry u pyet nga një anëtar i familjes së tij “sa e errët” mund të ishte lëkura e djalit të tyre.

Princi Harry zbuloi gjithashtu se babai i tij, Princi Charles, ndaloi së pwrgjigjuri telefonatave tw tij kur donte të tërhiqej.

Intervista e shumë pritur me Oprah u transmetua brenda natës në SH.B.A.

Gjatë intervistws sw gjatw, që do të transmetohej në Mbretërinë e Bashkuar në ITV të hënën në mbrëmje, çifti mbuloi një sërë temash, duke përfshirë racizmin, shëndetin mendor, marrëdhëniet e tyre me mediat dhe dinamikën e Familjes Mbretërore.

Ata gjithashtu njoftuan se foshnja e tyre, e cila do të vijë në verë, është një vajzë, shkruan BBC, transmeton Klan Kosova.

Çifti u zhvendos në Kaliforni pasi zyrtarisht u tërhoq nga detyrat mbretërore në Mars 2020 dhe u njoftua muajin e kaluar se ata nuk do të ktheheshin si anëtarë të familjes Mbretërore.

‘Nuk po mbrohesha’

Meghan tha se ajo filloi të ndihej e vetmuar kur vendoseshin kufij për atë që ajo mund të bënte, duke zbuluar se në një moment ajo nuk u largua nga shtëpia për muaj të tërë.

Në një moment ajo mendoi se “nuk mund të ndihej më e vetmuar”, i tha ajo Oprah-së.

E pyetur nga Oprah nëse po mendonte të dëmtonte vetveten dhe të kishte mendime vetëvrasëse në një fazë, Meghan u përgjigj, “Po. Kjo ishte shumë, shumë e qartë. Shumë e qartë dhe shumë e frikshme. Nuk dija kujt t’i drejtohesha”.

Gjatë intervistës, Familja Mbretërore u akuzua gjithashtu për dështimin për të mbrojtur dukën dhe dukeshën, me Meghan duke thënë se situata “filloi të përkeqësohej me të vërtetë” pasi çifti u martua në maj 2018.

“Unë kuptova se jo vetëm që nuk isha e mbrojtur, por se ata ishin të gatshëm të gënjejnë për të mbrojtur anëtarët e tjerë të familjes. Por ata nuk ishin të gatshëm të thoshin të vërtetën për të mbrojtur mua dhe burrin tim”.

Duke u bashkuar me gruan e tij dhe Oprah për gjysmën e dytë të intervistës, Harry foli për marrëdhëniet e tij me pjesën tjetër të familjes së tij.

Ai tha se marrëdhënia e tij me gjyshen e tij, Mbretëreshën, ishte “me të vërtetë e mirë” dhe se të dy flasin shpesh.

Sidoqoftë, marrëdhënia e tij me babanë e tij, Princin e Uellsit, ka pësuar.

Harry tha se ndjehej “me të vërtetë i dëshpëruar” nga babai i tij. Ai shtoi se ai gjithmonë do ta dojë atë, por “ka shumë lëndime që kanë ndodhur”.

Për Princin William, ai tha se ata ishin në “rrugë të ndryshme”.

Ai gjithashtu zbuloi se familja e tij e kishte prerë atë, financiarisht.

Meghan dhe Harry kanë përmbysur rrëfimin e krijuar nga gazetat më të shitura të Britanisë.

Ata kanë zbuluar tensionet e tmerrshme brenda pallatit. Ata kanë folur për racizëm brenda Familjes Mbretërore. Kjo ishte një intervistë shkatërruese.

Por Harry i përshkruan vëllanë dhe babanë e tij si “të bllokuar”, dhe Meghan duke zbuluar se ajo në mënyrë të përsëritur kërkoi ndihmë brenda pallatit vetëm për t’u hedhur poshtë, është një goditje trupore në institucion.

Nuk është aspak e qartë nëse dhe si do të përgjigjet pallati. Shumë nga zbulimet janë kaq personale saqë marrja e ndonjë reagimi duket e pamundur. Mbretëresha e ka bërë të qartë vazhdimisht dashurinë në të cilën çifti ende mbahet, shkruan BBC.

Artikuj të ngjashëm