Nisni ditën duke lexuar horoskopin tuaj!

By

Horoskopi i sotëm tarot për 29 Prill 2023 ka një mesazh të fortë për të gjitha shenjat e zodiakut. Rrallëherë ne shohim çdo kartë tarot të paraqitur në të kundërt, por këtë të shtunë duket se na kërkohet të bëjmë pushim dhe të bëjmë punë të brendshme.

Ja çfarë zbulon leximi i kartës suaj tarot për shenjën tuaj të zodiakut të Shtunën, 29 Prill 2023.

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Jeta është e vështirë. Ju jeni të paplotësuar në jetë. Si rezultat, ju keni humbur çdo shpresë. Mundohuni të shikoni lart, Dashi. Në vend të kësaj, ji produktiv.

Përdorni energjinë tuaj me mençuri. Përqendrohuni në atë që ju mungon. Vlerësoni atë që keni dhe përdorni mirënjohjen për të motivuar përpjekjen tuaj për të ecur përpara.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Ju jeni një dhurues, Demi. Sot tregohuni bujarë dhe jepuni jo vetëm njerëzve që doni, por kur është e mundur edhe të huajve.

Sigurisht, mos jepni në kurriz të mirëqenies suaj. Kujdesuni fillimisht për veten tuaj, pastaj ku keni kohë, ndihmoni të tjerët.

Binjakët (21 maj – 20 qershor)

Mos u shqetëso, Binjakët. Ankthi juaj mund të marrë më të mirën nga ju. Mund të përjetoni edhe netë pa gjumë dhe mendime negative sot.

Bëni pushime dhe praktikoni kujdesin për veten. Bëni gjëra që ju ndihmojnë për të lehtësuar mendjen tuaj.

Gaforrja (21 qershor – 22 korrik)

Lëreni të shkojë, kancer. Ju mund të ndiheni apatik ose të pakënaqur me rrethanat tuaja aktuale. Mundohuni t’i shikoni gjërat nga një këndvështrim i ri dhe të gjeni mirënjohje në gjërat e vogla.

Luani (23 korrik – 22 gusht)

Tani i shihni gjërat qartë. Ju keni shmangur një vendim apo konfrontim të vështirë, por ju duhet ta përballoni atë kokë më kokë në mënyrë që të mund të ecni përpara. Mos kini frikë të kërkoni ndihmë ose këshilla. Të kesh dikë që të të ndihmojë është mirë për ty.

Virgjëresha (23 gusht – 22 shtator)

Ndershmëria është politika më e mirë, edhe nëse është e vështirë apo e pakëndshme. Shmangia e së vërtetës ose fshehja e informacionit vetëm sa do të shkaktojë më shumë probleme në planin afatgjatë.

Peshorja (23 shtator – 22 tetor)

Ju mund ta kaloni këtë edhe nëse është një kohë emocionale. Ju keni mbaruar duke u ndjerë i mbërthyer në situatën tuaj aktuale. Ju nuk dini çfarë të bëni, por me pak shpresë, jeni gati të bëni një ndryshim. Ndryshimi është në horizont dhe ju takon juve ta realizoni atë.

Akrepi (23 tetor – 21 nëntor)

Pasuritë materiale dhe stabiliteti financiar mund të jenë në mendjen tuaj, por mbani mend se lumturia dhe përmbushja e vërtetë nuk mund të blihen. Përqendrohuni në marrëdhëniet tuaja dhe në paqen e brendshme.

Shigjetari (22 nëntor – 21 dhjetor)

Merr qëndrim, Shigjetar. Mbroni veten dhe besimet tuaja. Zëri juaj ka rëndësi. Merrni parasysh të gjitha këndvështrimet. Edhe në një debat, mund të mësoni diçka të re për veten dhe të tjerët.

Bricjapi (22 dhjetor – 19 janar)

Po ndihesh i mpirë tani. Emocionet tuaja janë bllokuar dhe ju jeni të mbyllur për të tjerët. Rojet tuaja janë ngritur dhe ju nuk doni të hapeni para askujt. Së pari duhet të ndërtohet besimi.

Ujori (20 janar – 18 shkurt)

Flisni, Ujori. Zgjuarsia dhe mendja juaj e mprehtë mund t’ju bëjnë të nxitoni në vendime ose veprime pa marrë parasysh të gjitha pasojat. Ngadalësoni dhe mendoni gjërat përpara se të veproni.

Peshqit (19 shkurt – 20 mars)

Ngadalë, Peshqit. Jeni emocional dhe pak të mbingarkuar, besoni instinkteve tuaja dhe jini në kontakt me atë që ndiheni. Përdorni shkrimin si një mënyrë për të përpunuar emocione thellësisht shqetësuese. Do të ndiheni më mirë duke i hequr gjërat nga gjoksi dhe në letër.

Artikuj të ngjashëm