Nëna e vajzave më të famshme në botë relaksohet në këtë vilë 10 milion dollarëshe

By

Personaliteti i realitetit televiziv Kris Jenner vesh shumë kapele të ndryshme – ajo është një producente, pronare e biznesit dhe luan një rol në menaxhimin e karrierës së fëmijëve të saj (që janë vajzat më të famshme në botë, vajzat Kardashian dhe Jenner).

Image result for kris jenner and her daughters

Shtëpia e saj në Hidden Hills, California ishte dizajnuar në një mënyrë që t’i jepte Jenner një mënyrë për t’u ndier e qetë pa marrë parasysh se në cilën pjesë të shtëpisë qëndron ajo.

Kjo rezidencë me tetë dhoma gjumi, dhjetë banjë, futur në kodrat e Calabasas, përmban një plan të gjerë dysheme, të krijuar nga Waldo Fernandez, së bashku me Kathleen dhe Tommy Clements. Arti klasik dekorativ rreshton muret, ndërsa skemat e ngjyrave të lehta dhe linjat e pastra krijojnë një qetësi në të gjithë shtëpinë që numëron 9,400 metra katrorë.

Dhoma e madhe është thelbësore për nivelin kryesor masiv të shtëpisë. E përfshirë nga hyrja kryesore, kuzhina, dhoma e ngrënies që mundëson lëvizje të lehtë nëpër të gjithë hapësirën. Jenner pëlqen të argëtojë familjen dhe miqtë, kështu që paraqitja sigurisht që ndihmon kur ajo ka shumë vizitorë.

 

Kuzhina e Jenner përmban një dysheme të mrekullueshme prej druri me dyer të kabinetit prej druri nën një tavan të harkuar. Një ishull i madh me një bar të mëngjesit ofron disa ulëse, ndërsa një tryezë e veçantë ulet në anën e kuzhinës. Për më tepër, ekziston një dhomë ngrënie plotësisht e veçantë, me shumë mundësi që përdoret për darka të zbukuruara.

Burimi: Myfirstly.com

Artikuj të ngjashëm