Në vetëm 24 orë Kanye West humbi miliarda!

By

Një reper dhe stilist amerikan, Kanye Omari West, i njohur gjerësisht si Kanye West ose Ye, ka humbur 2 miliardë dollarë në 24 orë pasi disa marka ndërprenë lidhjet me të për komente antisemite.

Kjo vjen më pak se 48 orë pasi një revistë amerikane e biznesit, Forbes, njoftoi se Kanye nuk ka më vend në listën e miliarderëve tani që marrëveshja e tij fitimprurëse me Adidas ka përfunduar.

Markat që kanë ndërprerë lidhjet me Kanye deri më tani përfshijnë Balenciaga, MRC, agjencinë e tij të talenteve CAA, Adidas, Jaylen Brown dhe Aaron Donald, Foot Locker, The RealReal, T.J. Maxx, Madame Tussauds.

Duke reaguar ndaj humbjes, reperi në një postim në Instagram ka shpjeguar se njerëzit janë ata që është, jo paratë.

Ai shkroi: “Kam humbur 2 miliardë dollarë në një ditë dhe jam ende gjallë. Ky është fjalim dashurie, unë ende të dua; paratë nuk janë ai që jam, njerëzit janë ai që jam unë.” /Prive.al

Artikuj të ngjashëm