Të famshmit shqiptar urojnë festën e Fitër Bajramit (FOTO)

By

Sot gjithë besimtarët mysliman po festojnë festën e Fitër Bajramit.

Urimeve të familjarëve e miqve u janë shtuar edhe urimet e të famshmëve tanë.

“Urime festa e Fitër Bajramit krejt myslimanëve në botë,” ka shkruar Gold Ag në Instagram, ku ndau një foto me të birin nga kjo ditë e veçantë për myslimanët.

View this post on Instagram

A post shared by Gold AG (@arianagushi)

“Vëllëzer e motra, për hajër ju qoftë Fitër Bajrami. Shumë paqe, begati, dashuri e respekt, mes nesh dhe kudo në botë,” shkroi Sabri Fejzullahu.

Duke publikuar një foto të tijën, Meda shkroi: “Urime Fitër Bajrami”.

“Të dashur miq, urime festa e Fitër Bajramit, me shpresë se ndër ne dhe kudo në botë të mbretërojë paqja, harmonia dhe solidariteti,” shkroi komediani Adnan Blaku përmes një postimi në Instagram.

Më poshtë mund të shihni edhe disa urime nga të famshëm të tjerë shqiptarë.

 

 

Me fat Festa e Bajramit gjithë besimtarëve të besimit Islam. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm