Ndodh edhe kjo: Maitre Gims kopjon këngëtarin e njohur shqiptar (FOTO)

By

Se Majk ka marrë një vëmendje të jashtëzakonshme në vendin tonë kjo nuk do diskutim aspak por artisti duket se po merr vëmendje mjaft të madhe edhe jasht kufijve shqipfolës.

Kohë më parë nëpër rrjete sociale qarkulluan shumë lajme për një krijim të shoqërisë mes tij dhe artistit francez Maitre Gims, me të cilin Majk ngjason jo pak në stilin e të kënduarit.

Dyshja miqësinë e tyre e çuan edhe në një tjetër nivel kur filluan ta ndiqnin edhe në rrjete sociale njëri tjetrin.

E duket se kjo platformë po i mundëson ata të inspirohen nga njëri tjetri edhe në dukje.

Kjo pasi stili i tanishëm i flokve të Maitre Gims duket se është totalisht i inspiruar nga Majk i cili kohë më parë realizoi diça të tillë në kokën e tij.

Për më tepër shikoni fotografitë e mëposhtme. /Prive.al/

 

Artikuj të ngjashëm