Ndahet nga jeta ylli i “Young and the Restless”

By

Brett Hadley ka vdekur në moshën 92-vjeçare. 

Burri që luajti detektivin e policisë së Genoa City, Carl Williams në The Young and the Restless, vdiq të mërkurën, sipas një postimi në Facebook nga shoqja e tij Mary Ann Halpin. 

Miku 30-vjeçar i Hadley-t, Darcy Lee Caplan, konfirmoi për The Hollywood Reporter se ai vdiq të mërkurën nga sepsis në Shtëpinë dhe Hospitalin Motion Picture & Television Country në Woodland Hills. Duke folur ekskluzivisht me PEOPLE, ai konfirmoi se sepsa e tij ishte për shkak të infeksionit të kockave.

Roli i Hadley si Williams u zhvillua nga viti 1980 deri në 1990, me paraqitje shtesë në serial midis 1998 dhe 1999. Gjatë pauzës, personazhi i tij u konsiderua “i zhdukur” dhe komploti i shfaqjes përfshinte pikëllimin nga të dashurit e tij në ekran.

Së bashku me Y&R , Hadley ishte i njohur për paraqitje të tjera televizive, duke përfshirë në Room 222, FBI, Ironside, Lucas Tanner, The Waltons , Kojak dhe Marcus Welby, MD Paraqitja e tij e fundit në ekran ishte në komedinë e shkurtër Dreamcatchers të vitit 2015 . Për sa i përket punës së tij në film, ai u shfaq në filmat The Mad Bomber , Funny Lady dhe Next of Kin.

Artikuj të ngjashëm