Nata e shtrigave po vjen: Rene është maskuar dhe ja në kë ngjanë (FOTO)

By

Është një ritual shumë i lezetshëm që bëhet çdo fund tetori, në çdo vit.

Origjinën e ka që në fillet e njerëzimit e teoritë religjioze e mitologjike rreth kësaj feste, janë të ndryshme.

Nata e Shtrigave apo Halloween është afër dhe thuajse të gjithë ata që duan të jenë pjesë e festës, kanë filluar me maskimet.

Nga ky rreth nuk bën përjashtim as Rene, vajza e këngëtarëve Nora Istrefi dhe Robert Berisha.

Vogëlushja 2 vjeçare, është maskuar për këtë festë dhe ngjanë shumë në tezen e saj Era Istrefin. E veshur në një pelush ngjyrë rozë të ndezur dhe me një makijazh po ashtu ngjyrë rozë, Rene ka hijen e Erës në klipin “BonBon”.

Madje, edhe vet Nora e quan bon-bon, duke aluduar në sheqerkat e ëmbla të cilave në zhargonin popullor iu thuhet “bonbone”. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm