“Mund të mos ecja më kurrë”, Orlando Bloom flet për sfidën e errët shëndetësore

By

Ajo që nuk të vret të bën më të fortë, dhe kjo është sigurisht rasti për aktorin Orlando Bloom.

Bloom, 45 vjeç, i cili është fejuar me këngëtaren Katy Perry, foli për sprovën më të tmerrshme që i është dashur të kalojë ndonjëherë, e cila e la në një vend të errët mendërisht.

Ylli i “Pirates of the Caribbean” iu referua aksidentit të tmerrshëm që pësoi si adoleshent për nder të Ditës Botërore të Shëndetit Mendor më 10 tetor.

“Kur isha 19 vjeç rashë tre kate nga një dritare dhe theva kurrizin”, tha Bloom, i cili shërben si ambasador ndërkombëtar i vullnetit të mirë për UNICEF. “Isha shumë me fat që i mbijetova rënies sepse palca ime kurrizore ishte ende e paprekur. Më thanë për katër ditët e para se nuk mund të ecja më kurrë.”

“Ky ishte me të vërtetë fillimi i atij që ishte një udhëtim i gjatë dhe i dhimbshëm për mua për të njohur dhe kuptuar disa nga modelet që kishin qenë në jetën time që më kishin çuar në aksidente të shumta,” shpjegoi ai. “Dhe kulmi ishte thyerja e shpinës sime, e cila ishte një përvojë afër vdekjes.”

Bloom iu nënshtrua një operacioni në shtyllën kurrizore, përpara se të niste udhëtimin e ndërlikuar të rikuperimit që e pa atë të mbante një mbajtëse.

“Unë do të thoja që muajt pas rënies ishin një kohë mjaft e errët,” pranoi ai. “Si dikush që do të ishte gjithmonë shumë aktiv në jetën time, u ndjeva shumë kufizuese papritmas dhe pata shumë dhimbje.”

 

Artikuj të ngjashëm