Miss Kosova hit në internet – por pse bërtiti në spektakël e s’mundi t’i lidhë dy fjalë për Kosovën?

By

Ajo është shndërruar në personazhin më të njohur të internetit ditëve të fundit, dhe shkas për këtë u bë një videoja e deklaratës së saj për Kosovën, derisa po e përfaqësonte vendin në Miss Universe në Tajlandë.

Zana Berisha, vajza që mbanë titullin e Miss Universe Kosovo, u kritikua shumë se në prezantimin që i bëri Kosovës në këtë spektakël përmes një videoje ku shfaqej vendi, nuk e dha më të mirën e mundshme. Madje u tha se ajo ngeci e u ripërsërit disa herë e s’diti të thoshte gjë për Kosovën.

Por këtë javë në Prive, në një storie dedikuar kësaj çështjeje, Zana rrëfen pse ndodhi ajo që ndodhi në Tajlandë, dhe pse bërtiti aq shumë kur tregoi në skenë se prej nga vinte.

E meqë jeni këtu, hidhjani një sy edhe promos së kësaj jave në Prive:

Artikuj të ngjashëm