Maska e Leonorës që mund ta bëjmë të gjithë në shtëpi

By

Është sinonim i bukurisë natyrale.

View this post on Instagram

A post shared by Leonora Jakupi (@leonorajakupi)

Përkundër viteve që kalojnë, Leonora Jakupi mbetet po e njëjta bukuri rrezëllitëse.

Sigurisht, për pamjen, në shumicë dërmuese, atributet i jepen gjenit.

Por, edhe këngëtarja ka disa rituale të trajtimit të lëkurës, të cilave nuk i shmanget.

Krahas trajtimeve profesionale, i preferuari i Leonorës është në kushte shtëpie.

Në një intervistë për Prive, këngëtarja ka treguar kohë më parë se maska që e bën gjithmonë është me të “bardhët e vesë” dhe limon.

DIY egg masks to get naturally sunkissed skin at home

Kjo është një zgjidhje tradicionale e aplikuar nga vajza e gra anë e mbanë botës, ndonëse për të njëjtën, një pjesë e madhe e dermatologëve kanë pasur dyshime. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm