Martesat e të famshmëve shqiptarë që përfunduan me divorc (FOTO)

By

Dashuria është si lule, për tu rritur e për tu bërë e bukur do kujdesur për të. Por jo gjithmonë njerëzit ia dalin t’i mbajnë pranë vetes ata që i duan dhe i vlerësojnë.

Gjërat mund të marrin ters dhe të mos shkojnë ashtu siç e keni menduar në fillim. Dhe në këtë mes hyn edhe martesa.

Divorci i një çifti mund të jetë i vështirë, e sidomos kur ai çift ose të paktën njëri nga ta, i përket sferës publike. Presioni i opinionit publik për deklarime dhe zbulime të detajeve, mund ta bëjë edhe më të dhimbshëm procesin e ndarjes nga një person i dashur.

Edhe në shoubizin shqiptar ka një numër divorcesh, e Prive, do i radhisë disa nga ta:

Blero Muharremi dhe Teuta Krasniqi

Image result for teuta dhe blero

Jehona Sopi dhe Agron Selimi

Inva Mula dhe Pirro Çako

Image result for inva mula pirro cako

Tuna dhe Rilind Reka

Image result for tuna dhe rilind reka

Bleona Qereti dhe Gani Bardha

Image result for bleona qereti gani bardha

Jonida Maliqi dhe Gent Prizreni 

Soni Malaj dhe Mirko Luccarelli

soni

Noga dhe Kristela

Image result for noga dhe kristela

 

Artikuj të ngjashëm