Libri i Angela Martinit do ju bëjë të kuptoni që ‘ka dritë në fund të tunelit’

By

Në postimin e fundit në llogarinë e saj, modelja dhe shkrimtarja Angela Martini u bën thirrje ndjekësve të saj të lexojnë librin që ajo ka publikuar para pak kohësh.

Ajo në postimin e saj shkruan se e kupton që këto janë kohëra të vështira por teksa të lexoni librin e saj do të mund të kuptoni që ka ‘dritë në fund të tunelit’.

Ish-modelen e tani autore e librit e saj më të ri, “Love, Hope, Light” – e cila përmbledh kronologjikisht vështirësitë që nëna e saj duroi në Shqipëri, duke shpëtuar nga komunizmi dhe duke u bërë një grua e suksesshme në Zvicër – përshtypjet e saj për Donald Trump pasi fitoi Miss Universe dhe pse vendosi të linte një karrierë të suksesshme ndërsa kërkonte një jetë më domethënëse.

Po ashtu Martini ishte e ftuar edhe në Prive, ku na dha një pamje të brendshme të asaj si duket jeta e saj tani në karantinë, si po kalon ditët, planet e saj për familje me bashkëshortin e saj e shumë të tjera.

Ndiqni të plotë intervistën në videon e mëposhtme. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm