Kush nga reperët kosovarë po shkruan libër?

By

Jemi mësuar që reperët shqiptarë të shkruajnë lloj-lloj tekstesh nëpër këngë, por të shkruajnë libër akoma jo…

Një të tillë po e bënë njëri prej tyre që ka kohë të gjatë që i përket skenës muzikore.

Bëhet fjalë për reperin BimBimma i cili me anë të një videoje të shkurtër ka paralajmëruar libër me titull “PO E ZI”.

“Du mu majt n’men edhe masi qe kom dekë
E ju jetone jeten edhe qaq sa ju ka metë
Say hello to my book still in progress!
” PO E ZI” 
U dont knoë whats cookin! 
Si thom vetit the baws se skom qef
I kom 1M recepte per kuzhinë, lirisht thirrem shef”, shkroi ai nën video në të cilën mori shumë përkrahje e komente pozitive.

Deri në publikimin e këtij libri, artisti paralajmëroi tri këngë të reja të cilat janë bashkëpunime me Elinel, Keepman dhe Taste2.

Projektet pritet të publikohen së shpejti./Prive.al

Artikuj të ngjashëm