Kush ishit ju në jetën e kaluar? Zbulojeni përmes shenjës suaj ashendente

By

Ju mund të mësoni shumë nga astrologjia. Për shembull, a e keni pyetur ndonjëherë veten se cili është qëllimi juaj i jetës? Me astrologjinë e jetës së kaluar, ju mund të mësoni qëllimet tuaja të sotme dhe drejtimin në të cilin duhet të shkoni nga disa vendosje në grafikun tuaj të lindjes.

Pra, ka 12 shenja të ndryshme të zodiakut, apo jo? Epo, këto shenja ndahen në 12 pjesë të ndryshme të quajtura “shtëpi”. Çdo shtëpi simbolizon një strukturë të ndryshme të jetës si miqësia, paratë, shëndeti dhe dashuria.

Shtëpia e parë tregon Ashendentin tuaj – në thelb, kush jeni ju në këtë jetë. Nëse zbrisni një shtëpi më poshtë, do të jeni në shtëpinë e 12-të, e cila dikur ishte shtëpia e parë për një jetë të kaluar.

Kjo nuk do të thotë domosdoshmërisht e kaluara e afërt, por më tepër një e kaluar që përmban të gjitha çështjet dhe problemet që po përpiqeni të zgjidhni aktualisht.

Për të kuptuar të gjitha këto, së pari duhet të gjeni shenjën tuaj Ashendente (ose Ngritëse). Për ta bërë këtë, mund të përdorni një kalkulator të grafikut të lindjes, i cili do të përdorë ditën, kohën dhe vendin tuaj të lindjes për të gjeneruar grafikun tuaj personal të lindjes.

Këtu është jeta e kaluar e secilës shenjë të zodiakut dhe një vështrim i thellë se si të përdoret e kaluara për një ndryshim pozitiv.

Ashendent Dashi

Jeta juaj e kaluar u dominua nga Peshqit. Kjo do të thotë që ju po vini nga një jetë me kufij, kufij dhe përgjegjësi të rëndësishme.

Tani është koha për një fillim të ri, Dashi. Përqendrohuni të jetoni jetën tuaj të tanishme sa më lirshëm të mundeni, duke përfituar nga çdo mundësi që ju del. Ka një shans që mund të keni ardhur nga një jetë ku gjithçka që dëshironit të bënit ishte të arratiseshit nga realiteti, ndoshta përmes drogës ose alkoolit. Tani është koha për të marrë kontrollin e emocioneve tuaja në vend që t’i lini ato t’ju mposhtin.

Demi Ashendent

Nëse ashendenti juaj është Demi, kjo do të thotë që jeta juaj e kaluar u dominua nga Dashi. Ju po nxirrni energjinë e zjarrtë të jetës suaj të kaluar dhe po e ktheni atë në një energji krijuese.

Ju dëshironi ta përjetoni jetën në një mënyrë madhështore, dhe në këtë jetë, ka të bëjë më shumë me rehatinë personale sesa t’i vini flakën botës me mençurinë dhe intensitetin tuaj.

Ashendenti i Binjakëve

Ju e sollët atë natyrë krijuese nga jeta juaj e kaluar e dominuar nga Demi në një jetë të tanishme komunikimi dhe vëmendjeje. Por Binjakët, ju jeni gati të çliroheni nga jeta juaj e kaluar e palëkundur dhe të jeni mendje hapur ndaj botës përreth jush.

Ka një shans që ju mund të vini nga një jetë e vetëkënaqur dhe një mungesë vullneti për t’u lidhur emocionalisht me të tjerët. Tani keni mundësinë të lidheni me kë të dëshironi. Kënaquni të mësoni dhe të eksploroni ide dhe mënyra të reja të të menduarit.

Ashendenti i Gaforres

Frika dhe një ndjenjë e realitetit të shpërfytyruar shpesh nxirren nga një jetë e dominuar nga Binjakët. Tani për tani mund të jeni duke u fokusuar në kujdesin për përgjegjësitë dhe familjen dhe të përjetoni jetën në një mënyrë më kuptimplote.

Megjithatë, ka gjithmonë një dëshirë për të qenë i lirë, Gaforre. Nga ana tjetër, ju duhet të mësoni se si të krijoni lidhje emocionale. Jeni gati të pranoni emocionet dhe jetën tuaj të brendshme, pavarësisht se gjithmonë ndiheni sikur keni punë për t’u kujdesur.

Luani Ashendenti

Nuk ka asgjë që një Luan do më shumë sesa të ndihet i dashuruar dhe të ndihet i plotë. Një jetë e kaluar e dominuar nga Gaforrja ndonjëherë e bën të vështirë për ju të ndjeni atë përmbushje ose të ndiheni të dashuruar me të vërtetë, përveç nëse ka siguri të vazhdueshme se nuk jeni vetëm.

Mund të ketë karma me braktisje që mund të jetë e pranishme. Nëse keni paguar karmën tuaj, do të ketë shumë më tepër vend për vetëdije. Thjesht mos u bëni shumë të zhytur në vetvete ose do të ketë shumë më tepër për të paguar në jetën tjetër.

Virgjëresha Ashendente

Ndërsa jeta juaj e tanishme mund të sillet rreth kujdesit për të tjerët, e kaluara juaj dominuese e Luanit ju kishte vendosur në qendër të vëmendjes. Ju mund të jeni duke përjetuar vetminë nga brenda, duke ju bërë të pyesni pse bëni shumë për të tjerët vetëm për të marrë pak në këmbim.

Zakonisht, ekziston karma për t’u kthyer atyre që sakrifikuan për ju në jetën e kaluar. Ka një shans që mund të keni dështuar të pranoni ata që u interesuan kur jetonit në një jetë të dominuar nga Luani. Virgjëresha, tani është koha për t’u prirur ndaj këtyre përgjegjësive.

Peshorja Ashendente

Për shkak se keni jetuar një jetë të kaluar ku nuk jeni ndjerë të vlerësuar, mund të jeni duke luftuar me përpjekjen për të balancuar karmën e kalimit në përpjekje ekstreme për të kënaqur të tjerët ose për të qenë në situata që ishin padyshim të padrejta. Karma gjithashtu mund të konsistojë në shmangien e ekstremeve që vijnë nga një jetë e kaluar.

Nëse keni marrë masa drastike ndërsa jetoni në jetën e dominuar nga Virgjëresha, mund ta gjeni veten duke u përballur me një moment të vështirë për të arritur ekuilibrin në jetën tuaj. Vendimet për çështjet e dhënies dhe marrjes mund të shkaktojnë konflikt emocional. Peshorja, mund të përpiqeni të bëheni më të organizuar në jetën e tanishme.

 

Ashendenti i Akrepit

Nga një jetë e përpjekjes për të pasur gjithçka të ekuilibruar, ju dilni me një dëshirë të fortë për ta përjetuar jetën në mënyrën më të përzemërt dhe komplekse. Ju mund të keni pasur një jetë ku jeni përballur me presione të forta për t’u përshtatur – ku çdo gjë jashtë standardit të pranuar ishte e neveritshme.

Në këtë jetë, ju jeni gati të jetoni për ju dhe të ndihmoni të tjerët në kushtet tuaja, Akrep. Ju përpiqeni të zbuloni misteret e jetës.

Për shkak se ju vini nga një jetë ku gjithçka që mund të bënit ishte të kërkoni ekuilibrin, tani ndiheni të drejtë për një egoizëm të vogël pozitiv. Por mos u hutoni shumë; ju nuk dëshironi të mbaheni nga karma që nuk mund të shlyhet lehtë.

Shigjetari Ashendent

Jeta e kaluar e dominimit të Akrepit me rrënjët e saj të thella ju ka vënë në një rrugë drejt një shtrirjeje dhe madhështie të caktuar që nuk mund të përjetohej më parë. Mësimet që keni mësuar në jetën e kaluar mund të shndërrohen në filozofi dhe përhapje të dijes dhe urtësisë në vend që t’i mbani të gjitha në shishe.

Shigjetari, mund të keni luftuar për t’u çliruar nga disa kufizime në një jetë të kaluar, kështu që tani dëshironi të shihni, dëgjoni, shijoni, ndjeni dhe prekni gjithçka.

Ujori Ashendent

Jeni të lodhur duke u përballur me kufizimet e jetës suaj të së kaluarës të dominuar nga Bricjapi dhe tani jeni gati të tregoni ngjyrat tuaja të vërteta duke e përjetuar jetën nga një këndvështrim krejtësisht i ri.

Ujori, ju e mbani individualitetin tuaj në mëngë. Nuk mund ta fshehësh, edhe kur përpiqesh. Ju po largoheni nga një jetë që zbatoi me forcë rregullat dhe kufijtë tradicionalë. Ju jeni gati të përballeni me botën dhe të fluturoni të lirë.

Ashendenti i Peshqve

Tani ju keni ardhur në fund të ciklit të karmës. Ju duhet ta kaloni këtë kohë për të provuar të rregulloni gjërat, të lidhni skajet e lira dhe të jeni përgjegjës, Peshq. Ju e dini që ka një fillim të ri në horizont dhe dëshironi të jeni të përgatitur.

Shprehja e dallimeve tuaja nuk është një prioritet për ju tani. Jeni gati të jeni me të tjerët dhe të lidheni në një nivel më të thellë. Ju dëshironi të jeni një person shpirtëror. Megjithatë, mos u përpiqni të përballoni sfidën nëse nuk jeni gati për të. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm