Krizë mes tyre? Bazuar në horoskop, Dua dhe Anwar mund të mos jenë për njëri tjetrin

By

Ka tashmë dy vite që kur ka filluar lidhja e Dua Lipës dhe Anwar Hadid. Por sipas një raporti të ri, lidhja e yllit të popit dhe Anwar Hadid është në krizë.

Këngëtarja, 26 vjeçare dhe vëllai i vogël i Gigi dhe Bella Hadid, Anwar 22 vjeçar, nuk janë parë së bashku për gati gjashtë javë për shkak të orareve të tyre të zënë të punës, raporton ‘Daily Mail’.

Dua Lipa dhe Anwar Hadid bënë debutimin e tyre të madh në tapetin e kuq në American Music Awards 2019, dhe ata sinqerisht merituan një çmim për çiftin më të mirë.

Image result for anwar dua ama

Ylli i pop-it dhe modeli / DJ së pari nxitën thashethemet romantike kur u panë në një festival muzikor në Londër gjatë verës, dhe nga ditëlindja e Dua në gusht, dyshja ishin në lidhje zyrtare. Kur ata janë bashkë, ata mezi mund të mbajnë duart e tyre larg njëri tjetrit, por për fat të keq, pajtueshmëria astrologjike e Dua Lipa dhe Anwar Hadid është larg nga një përputhshmëri perfekte. Shenjat e tyre të horoskopit janë të ndryshme siç mund të jenë, dhe ideja e tërheqjes së të kundërtave nuk vlen për këta të dy.

Dua lindi në 22 gusht, gjë që e bën atë një Luan të zëshëm dhe krenar. Vëllai i Gigi dhe Bella ka ditëlindjen me 22 qershor, që e bën atë një Gaforre të ndjeshme, sentimentale. Uji mund të fikë zjarrin, por në këtë rast, uji nuk ka një shans. Luani është i flaktë, i gjallë dhe gjithnjë në lëvizje, ku shenja ujore Gaforrja në thelb është ekuivalenti i një ariu pelushi.

Dua dhe Anwar duken si një çift perfekt, por sipas shenjave të tyre të horoskopit, mund të jetë çështje kohe para se këta individë me shumë emocione të ndjehen të paplotësuar.

Image result for anwar dua red carpet

Gaforret priren të jenë më shtëpiak që vlerësojnë sigurinë dhe stabilitetin mbi të gjitha. Nëse do t’u takonte atyre, ata do të kalonin tërë kohën e tyre të rrethuar nga të dashurit dhe do të hidheshin në një batanije gjigande. Anëar është padyshim pëlqen rahatinë – siç i tha ai Ë gjatë intervistës në maj 2019, veshja e tij për ditë pushimi është “tuta dhe një kargidan i madh dhe i ngrohtë”. Dëshira e tij për rehati shtrihet përtej zgjedhjeve të tij për veshjet. Në intervistën e saj me Ë në shkurt 2019, nëna e Anwar Yolanda foli për atë se sa i trembur dhe i rezervuar është ai, krahasuar me motrat e tij. “Përveç nëse e shtyj atë në gjëra, atij i pëlqen të jetë në prapavijë dhe të bëjë gjënë e tij,” tha ajo për Anwar. “Thjesht nuk është pjesë e natyrës së tij”.

Dua, nga ana tjetër, lulëzon në qendër të vëmendjes, siç bëjnë shumica e luanëve. Energjia dhe besimi i saj i pakufishëm është pikërisht ajo që e ka ndihmuar atë të bëhet kaq e famshme, dhe ajo kurrë nuk heziton ta vendosë veten atje. “Është një punë 24-orëshe”, sqaroi ajo për The Guardian në prill 2018 kur u pyet për etikën e saj të jashtëzakonshme të punës. “Dhe në këtë pikë unë dua të jem në gjendje t’i them po gjithçkaje. Cdo turne, çdo shfaqje, çdo xhirim, çdo gjë tjetër.” Ajo gjithashtu nuk është e trembur kur bëhet fjalë për të ndërmarrë veprime. Ndërsa diskutoi për një ish me Rolling Stone në shkurt 2018, ajo shpjegoi se sa për pak telashe ajo u nda nga ai. “Unë e takova këtë djalë që kurrë nuk e hante një perime të vetme,” tha ajo. “Kjo është e tmerrshme. Ju hani si një pesë vjeçar. Nuk dua të kem punë me ty.”

Të dy Gaforrja dhe Luani kanë tendencën të marrin vendime bazuar në emocione dhe jo në logjikë, por aty ku gaforret janë të brishtë, luanët janë plot me zjarr.

Megjithëse luani nuk kërkon falje dhe gaforret vazhdimisht kërkojnë falje, këto të dy duket se kanë një gjë tjetër të përbashkët: Asnjëri nuk ndryshon veten për të tjerët.

Ata mund të mos jenë të hapur për të ndryshuar, por këto dy patjetër kanë zemra të mëdha dhe dashuri pa kufizime. Edhe nëse ata kurrë nuk mund të bien dakord nëse do të dalin jashtë apo të qëndrojnë brenda, mbase dashuria e përbashkët e Dua dhe Anwar do t’i ndihmojë ata të gjejnë të gjejnë gjuhë të përbashkët.

Image result for anwar dua red carpet

 

 

 

Artikuj të ngjashëm