Kosova voton, këngëtari shqiptar shkon mijëra kilometra larg

By

Kosova sot zgjedh Kryeministrin e saj të ri.

Derisa procesi zgjedhor ka nisur me kohë në të gjithë vendin dhe votimet e para veç kanë nisur kudo, këngëtari i njohur shqiptar duket se nuk do ta kryejë obligimin e tij si qytetar i këtij shteti.

Kjo, për shkak të angazhimeve të tij në koncerte.

Robert Berisha ka udhëtuar drejt SHBA-ve për një koncert atje dhe këtë e ka bërë të ditur përmes Instagramit.

Artisti i cili së fundmi është ndarë me bashkëshorten e tij Nora Istrefin, është shumë i zënë me koncerte anë e mbanë ku ka shqiptarë./Prive.al

Artikuj të ngjashëm