Komuniteti artistik i jep lamtumirën e fundit regjisores Arzana Kraja

By

Regjisorja Arzana Kraja e cila u u gjet pa shenja jete të mërkurën në lagjen “Kalabria”, shokoi komunitetin artistik dhe mbarë vendin me vdekjen e saj të parakohshme.

E ndjera, njëherit vajza e akademikut Mehmet Kraja, pas vetës ka lënë në krijimtari të bujshme artistike.

Image result for arzana kraja

Ajo ishte regjisore e filmave të metrazhit të shkurtër: ‘Shkurta” dhe atij të gjatë ‘Fusha e mëllenjave”. Ky i fundit kishte hapur edhe zyrtarisht edicionin e 11-të të PriFest.

Teatri Kombëtar i Kosovës sot po mban një mbledhje përkujtimore për regjisoren e cila dha shumë për komunitetin artistik të Kosovës.

Në këtë mbledhje pritet që kolegët e saj të japin fjalët e fundit lamtumirëse./Prive.al

Artikuj të ngjashëm