Kjo këngë e Albërije Hadërgjonaj është e bazuar nga një ngjarje e vërtetë!

By

Pothuajse gjithmonë flitet për tekstet e këngëtarëve dhe dedikimet që mund ti bëjnë përmes zërit të tyre.

Mirëpo, jo gjithmonë ato janë histori të  vërteta.

Por ka një këngë të Albërie Hadërgjonaj e cila është e bazuar nga një histori që e kishte dëgjuar në lagjen e saj, ku një grua i kishte treguar që shoqja e ngushtë i kishte marrë burrin.

Nga ky rrëfim ishte nisur kënga “Jeta s’është lodër” e cila ishte kënduar në festivalin e RTSH shumë vite më parë./Prive.al

Artikuj të ngjashëm