Kjo është shtëpia më e shtrenjtë në Portugali që blenë Cristiano dhe Georgina

By

Cristiano Ronaldo tashmë ka bërë marrëveshje meErik ten Hag për t’u rikthyer në kampin stërvitor me Manchester United, por gjithçka tregon se në janar 2023 ai do të largohet nga Djajtë e Kuq dhe pasi bleu shtëpinë më të shtrenjtë në Portugali, filluan thashethemet se karriera e tij do të vazhdon në atdheun e tij.

Cristiano Ronaldo dhe Georgina Rodriguez blenë një pronë në rajonin e Cascais, Portugali, dhe vlera e vilës së tyre të re është rreth 11 milionë euro, por me rimodelimin dhe të gjithë ndërtimin, ajo arrin një çmim prej 21 milionë dollarësh.

Rezidenca tjetër e yllit portugez u bë shtëpia më e shtrenjtë në Portugali dhe tani është në ndërtim e sipër, ndaj ka të ngjarë që Georgina Rodriguez dhe Cristiano të hapin në fillim të vitit 2023 pronën e tyre ekskluzive në Quinta da Marinha, një nga zonat më prestigjioze të banimit të e ashtuquajtura Riviera Portugeze, e cila përfshin qytetet e bukura të Cascais, Estoril dhe Sintra.

Agjencia e pasurive të paluajtshme që mori përgjegjësinë për rezidencën e re të Ronaldos theksoi se karakteristikat e vilës janë si më poshtë: 2720 metra katrorë dhe tre kate. Sipërfaqja e ndërtuar është 544 metra katrorë dhe përfshin kopshte dhe një pishinë përrallore.

Artikuj të ngjashëm