Kjo është letra e Ermalit nga burgu për ditëlindjen e Rezartës

By

Këngëtarja Rezarta Shkurta dje ka festuar datëlindjen.  Në këtë ditë të veçantë për të ajo nuk ka pasur pranë bashkë bashkëshortin e saj, nipin e  ish diktatorit Enver Hoxha.

Ermali është ndaluar nga Policia muaj më parë dhe akoma është i arrestuar.

Por as kjo gjë nuk e ka ndalur Ermalin ti bëj dhurata gruas së tij në ditëlindje. Përpos tyre i ka dërguar një letër ku shkruhet:

‘E dashur, e shtrenjta Rezushi ime.

Uroj që vitin tjetër 30 vjetorin ta kalojmë diku larg ne të dy.

Sot në pamundësi për të përqafuar e për të të patur pranë po të shkruaj një letër të dalë nga shpirti. Je gjëja më e shtrenjtë që kam dhe të dua shumë, je jeta ime e mungesa jote rëndohet dita-ditës.

Uroj që 100 vite ti kalojmë së bashku të lumtur e të gëzuar pranë gocës sonë të mrekullueshme, je nëna më e mirë në botë dhe jam krenar për gjithçka ke bërë.

Të dua shumë Ermali

Ndërkaq këto fjalë i ka postuar Rezarta Shkurta në llogarinë e saj në instagram duke shtuar:

‘Ja arsyeja pse unë buzëqesh gjithmonë! Sepse e di që një ditë do harrohet kjo ëndërr e keqe dhe në zgjim më pret ai. Ai që ka 10 vjet që më fal vetëm dashuri, vetëm lumturi, më fali dhe një diamant të vogël me emrin Hera’.

letra ermal hoxha

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Artikuj të ngjashëm