Kjo është këngëtarja që do të shpallet ‘artistja e vitit’

By

Taylor Swift është vendosur të marrë trofeun Artist of the Decade (artistja e dekadës) në American Music Awards këtë vit, që do të mbahet me datë 25 nëntor.

I vetmi artist tjetër që ka marrë ndonjëherë çmimin prestigjioz është Garth Brooks, i cili u dha në vitin 2000.

Swift ka fituar më parë trofeun e Artistit të Vitit katër herë dhe është nominuar përsëri në atë kategori këtë vit.

Këngëtarja “Lover” tashmë ka 23 AMA në shtëpi, duke e bërë atë fituesen më të lartë të AMA të kësaj dekade. Ajo gjithashtu ka bërë më shumë trofe të AMA sesa çdo artiste femër në histori.

Image result for taylor swift ama

“Ndikimi i Taylor në muzikë këtë dekadë është i pamohueshëm, dhe shfaqjet e saj në American Music Awards kanë qenë vërtet spektakolare,” tha në një deklaratë ekzekutivi i Dick Clark Productions. “Ne jemi të entuziazmuar për ta nderuar atë si Artistja jonë e Dekadës dhe nuk mund të presim që ajo të mahnisë të gjithë me një performancë epike si asnjëherë më parë!”

Artikuj të ngjashëm