Kjo është hera e dytë që legjenda e muzikës rock mposht kancerin!

By

Legjenda e rokut, Ronnie Wood thotë se atij i është bërë e qartë nga mjekët se ai e mundi kancerin për herë të dytë.

Duke folur për gazetën britanike The Sun, kitaristi 73-vjeçar i Rolling Stones zbuloi se gjatë mbylljes nga koronavirusi, ishte diagnostikuar me karcinomë me qeliza të vogla, një kancer që prek zakonisht mushkëritë.

“Unë kam pasur kancer në dy mënyra të ndryshme tan”, tha Wood.

“Kisha kancer të mushkërive më 2017 dhe kisha një qelizë të vogël kohët e fundit që luftova në bllokimin e fundit”, shtoi ai.

Sipas Shoqatës Amerikane të Kancerit, kanceri me qeliza të vogla është një kancer malinj që zakonisht gjendet në mushkëri, por mund të prekë zona të tilla si prostata, pankreasi, fshikëza ose nyjet limfatike.

Burimi: CNN

Artikuj të ngjashëm