Kim flet për gjendjen shpirtërore pas ndarjes nga Kanye West

By

Kim Kardashian foli për mënyrën sesi ka arritur të rifitojë ndjenjën e vetvetes dhe të kapërcejë vështirësi të ndryshme pas divorcit nga Kanye West në një intervistë për Vogue Italia.

“Ndjehem sikur është një unë e re,” rrëfeu ajo. “Besimi im i mëparshëm buronte nga të paturit e një partneri, mendimi i të cilit i besoja aq shumë. Kur kjo ndodh, ju humbisni të tuajën. Tani jam në një kohë kur dua të bëj gjënë e duhur”.

Kanye West dhe Kim Kardashian marrin pjesë në çmimet WSJ Mag 2019 Innovator Awards në Muzeun e Artit Modern

Tani që themeluesja e SKIMS është bërë më e sigurt në vetvete, ajo zbuloi se i ka zhvendosur prioritetet e saj në ruajtjen e marrëdhënieve me miqtë dhe familjen e saj.

“Dua të vlerësoj gjithçka dhe këdo rreth meje, të kujdesem për punën time dhe të vlerësoj marrëdhëniet e mia me fëmijët e mi,” vazhdoi Kardashian. “Për sa i përket asaj që dua të lë pas, nuk jam tipi i personit që harron [nga] erdhi. Unë jam mirënjohëse për të gjitha”.

Kardashian dhe West u divorcuan në mars 2022 pas gjashtë vitesh martesë. Ish-çifti filloi lidhjen në vitin 2011 dhe mirëpriti vajzën e tyre të parë North në qershor 2013. Më në fund ata u martuan në vitin 2014 dhe patën tre fëmijë të tjerë nëpërmjet një gruaje surrogante.

Kim Kardashian feston Krishtlindjet me 4 fëmijët dhe mbesën e saj ëndërr: 'Gëzuar pushimet'
 

Duke pranuar se ajo ka përjetuar pjesën e saj të drejtë të dramës, ylli i realitetit zbuloi se dikur kishte kërkuar këshilla shpirtërore për të kuptuar pse ka qenë kaq elastike kur bëhet fjalë për t’u marrë me situata të vështira.

“Kam pasur një lexim me një medium jo shumë kohë më parë, i cili tha se shpirti im kishte bërë aq shumë punë shpirtërore në jetët e kaluara, sa mënyra se si e trajtoj stresin dhe presionin tani është plotësisht e qartë,” kujton ajo. “Kjo është arsyeja pse unë mund të përballoj kaq shumë”.

Kardashian shtoi: “Është e vërtetë, në kohë krize do të stresohem pak, por unë jam një zgjidhëse e problemeve për shumë njerëz në situata emergjente. Deri më tani nuk kam lejuar asgjë të më thyejë vërtet”.

“Njerëzit duan të besojnë atë që duan të besojnë dhe ju nuk mund ta ndryshoni këtë. Pra, ka të bëjë me gjetjen e paqes tuaj të brendshme dhe si, të jeni në rregull me këtë”, shpjegoi nëna e katër fëmijëve”.

Ajo shtoi, “Dhe është kaq zhgënjyese dhe njerëzit nuk duan të kalojnë një sekondë për t’u bërë si ajo, ajo është njerëzore”.

Artikuj të ngjashëm