Kida arrin 200.000 ndjekës në Instagram

By

Kida është një prej këngëtareve që brenda një kohe të shkurtër ka arritur të shndërrohet në faktor të skenës muzikore.

Këngët e saj që rezultuan hite të njëpasnjëshme i krijuan asaj një komunitet të madh të fansave që e pëlqejnë.

Pikërisht sot, Kida ka shënuar një shifër jubilare të ndjekësve në rrjetin social Instagram. Plot 200.000 të tillë ndjekin këngëtaren dhe profilin e saj. E lidhur me këtë zhvillim ajo ka postuar një shkrim ku i dërgon virtualisht një përqafim të madh të gjithë atyre që e ndjekin.

Në planin artistik, ajo së shpejti sjell këngën e re pas ‘Premtimet’ që ishte ndër krijimet muzikore më të dëgjuara gjatë verës. /Prive.al/

https://instagram.com/p/9li5UoAYjQ

.

Artikuj të ngjashëm