Këto tri shenja të zodiakut do të kenë një javë të mrekullueshme

By

Kjo javë do të na bëjë të mësojmë dhe të mësojmë, dhe sjell horoskopë të mrekullueshëm për tre shenjat e horoskopit gjatë gjithë javës.

Ne kemi bërë një rrugë të gjatë dhe ndërsa dhjetori na merr për numërimin mbrapsht të vitit, mund të jemi të sigurt se gjithçka që kemi bërë për të arritur veten këtu ia vlente.

Mund të ketë qenë një udhëtim me gunga, por ne e përballuam stuhinë, apo jo? Dhe gjatë kësaj jave, 4 – 10 dhjetor 2022, do të pushojmë së paku në një farë mase..

Kjo javë do të na përjetojë Hënën e plotë tek Binjakët, si dhe opozitën e diellit në Mars, Venus në Bricjap, Jupiter në katrorin e Hënës dhe Uranin sextil të Hënës.

Kombinimi i këtyre kalimeve të astrologjisë jep një deklaratë të fuqishme: madhështia varet nga përpjekja.

Ky është mësimi që po mësojmë dhe ndajmë gjatë kësaj kohe. Është një mënyrë për ne që të pajtohemi me idenë se ne jemi përgjegjës për sa të shkëlqyera apo të tmerrshme mund të jenë gjërat. Është e gjitha perceptim. Perceptimi dhe hiri i përpjekjes.

Tre shenjat e zodiakut me horoskop të mrekullueshëm javor për 4-10 dhjetor 2022:

1. Binjakët

(21 maj – 20 qershor)

Ajo që do t’ju bëjë të bëni një kërcim të lumtur këtë javë është se më në fund do të ‘merrni’ mësimin e madh dhe ju pëlqen kur ta merrni atë. Ju pëlqen kur gjërat bien në vend dhe më në fund mund ta kuptoni pse ndodhi një gjë e caktuar.

Kjo ju sjell kompletim dhe duket se tranzitet që ju shoqërojnë këtë javë, Binjakët, janë këtu për t’u siguruar që nuk ka funde të lirshme. Doje një përgjigje dhe tani e ke një.

Çfarë bëni me njohuritë tuaja varet nga ju, por ju jeni shumë të mirë në përpunimin e gjërave si ndryshimi ose risia. Në një farë mënyre, kjo javë ju siguron ‘hapësirën e sigurt’ mendore-emocionale që keni kërkuar.

Kjo javë ka të bëjë me pranimin ashtu siç janë dhe të duash faktin që mundesh. Pranimi ju bën një person më të mençur, Binjakë.

2. Gaforrja

(21 qershor – 22 korrik)

Për momentin, mund të përdorni pak paqe, dashuri dhe mirëkuptim, dhe për fat, kjo është ajo që do të merrni këtë javë. Duket se trupi juaj ju ka bërtitur dhe ju e keni injoruar kërkesën e tij për pushim.

Tani, ju jeni shumë të lodhur për të bërë përpjekje për të bërë shumë, dhe për shkak se planetët mbështesin pushimin dhe reflektimin, ju do të jeni në gjendje të rrëzoni dhe të merrni atë pushim që meritoni dhe keni nevojë.

Ajo që do të zbuloni është se nuk mund ta injoroni trupin tuaj dhe kur ai fillon të ‘flet’ me ju, ju duhet të dëgjoni.

Kjo do t’ju vendosë në një trajektore të re drejt një jetese të shëndetshme. Vetëm ajo që ju nevojitet gjithashtu! Tani, ju do të ecni në vitin e ri me synimin për ta bërë atë më të mirën ndonjëherë, në shëndet dhe në respekt për veten . Kjo javë ju ka dhënë vetes mësimin më të mirë ndonjëherë, dhe kjo është, shëndeti është pasuri.

3. Shigjetari

(22 nëntor – 21 dhjetor)

Kjo javë do të ndezë imagjinatën tuaj dhe ndjenjën tuaj të respektit për veten, Shigjetar. Do të jetë gjatë kësaj jave që do t’ju godasë: besoni në zorrën tuaj. Besoni instinkteve tuaja. Ju keni vënë re se të gjithë janë “ekspertë” dhe kur ekspertët janë pranë, gjëra të tilla si instinkti i zorrëve priren të bien në plan të dytë. Jo më gjatë.

Mësimi juaj këtë javë ju bën të dini se duhet të dëgjoni atë që ju thotë zemra dhe se jo çdo ‘ekspert’ është në të vërtetë ekspert.

Besoni në zemrën dhe mendjen tuaj; ju e dini se çfarë të bëni. Tani, ju takon juve t’u besoni ndjenjave tuaja dhe ta bëni atë pavarësisht asaj që ju thonë të gjithë të tjerët.

Je i vetmi që jeton jetën tënde; ju jeni ai me njohuri për ju. Ajo që funksionon për një person tjetër nuk është domosdoshmërisht ajo që funksionon për ju, dhe do të jetë gjatë kësaj jave që ju të arrini ta kuptoni atë ide, së bashku me mënyrën se si t’i zbatoni idetë tuaja në të ardhmen.

Artikuj të ngjashëm