Këto shenja të horoskopit janë shumë toksike për njëra tjetrën në një lidhje

By

Luani me Shigjetarin.

Nuk është për t’u habitur që këto dy shenja të zjarrta të zjarrta do të kishin një konkurrencë miqësore – nganjëherë intensive – të vazhdueshme mes tyre. Leo është një interpretues i lindur natyral dhe argëtues që ndalon shfaqjen. Shigjetari lozonjare tërheq vëmendjen në mënyrë organike për shkak të sharmit të tyre të përbashkët dhe sjelljes së gjallë dhe flirtuese. Të dy mund të konkurrojnë për qendër të vëmendjes në mënyra që mund të duken fëminore për të huajt. Por për ta, kjo luftë për pushtet ka një tension domethënës nën rrymë dhe shtazarake – një qëllim më i madh, nëse dëshironi. Shigjetari e sheh Luanin si arrogant dhe të drejtë, ndërsa Luani e sheh Shigjetarin si një flakë që i di të gjitha. Kjo krijon një fërkim të vazhdueshëm egosh që mund të evoluojnë në shumë zemërim të kthyer në pasion në dhomën e gjumit. Debatet e ashpra përshkallëzohen shpejt në kënaqësi marramendëse. Të dy mund të përpiqen t’i “paraqesin” tjetrin në një betejë të zgjuarsisë dhe “zotësisë” fizike.

Demi me Binjakët

Demi i guximshëm pëlqen një themel të fortë dhe stabilitet. Binjakët janë gjithmonë në lëvizje dhe nganjëherë nuk janë të besueshëm. Demi mund t’i shohë Binjakët si dyfytyrësh, dinakë dhe manipulues – dikë që gjithmonë e vendos veten të parën. Por fshehurazi, aq sa Demi do të ankohet për Binjakët e paparashikueshëm, është pikërisht paparashikueshmëria e Binjakëve ajo që ndez një Demi. Demi besnik dhe i përkushtuar dëshiron të “zbusë” Binjakët “të egër”, të cilët gëzojnë shumëllojshmëri në romancë dhe shpesh kanë shumë mundësi për ta ndjekur atë. Binjakët mund ta shohin Demin paksa kontrollues dhe posesiv për pëlqimin e saj, por fshehurazi i pëlqen fakti që ai është territorial sepse mund të shfaqet në mënyra “kreative” në dhomën e gjumit. Të dy mund të gjejnë “ekstazë” në dallimet e tyre nëse janë të gatshëm të eksperimentojnë me idenë e heqjes dorë nga kontrolli.

Akrepi me Akrep

Ky çift është dyfishi i fuqisë dhe dyfishi i intensitetit. Dikush mund të supozojë se Akrepi do të kënaqej duke takuar imazhin e tyre në pasqyrë në një tjetër dhe do të shkonte mirë me dikë që është ndeshja e tyre e vërtetë. Por kjo nuk është një betejë e thjeshtë – kjo është një luftë e drejtpërdrejtë. Akrepi dhe Akrepi mund të bëhen armiqtë e fundit të vdekshëm sepse janë shumë të ngjashëm. Secili ruan sekrete nga tjetri dhe kurrë nuk e lë tjetrin të dijë se çfarë po bëjnë në të vërtetë. E gjithë kjo fshehje e synimeve dhe emocioneve të vërteta mund të krijojë një kuriozitet magnetik mes tyre, duke çuar në një intensitet fizik intensiv, por një nëntokë të trazuar emocionale. Akrepi më në fund ndeshet me një karizëm misterioze, të fshehtë, joshëse të barabartë me të tyren dhe kjo i intrigon dhe i tmerron. Me këtë çift tërheqës, ata kanë nevojë të “gllabërojnë” njëri-tjetrin dhe të shkatërrojnë njëri-tjetrin.

Gaforrja me Akrep

Tensioni sensual mes Gaforres dhe Akrepit mund të jetë shpërthyes, por marrëdhënia e tyre është një nga ekstremet. Gaforrja me humor që mban emocionet e tyre në mëngë dhe Akrepi misterioz dhe evaziv që preferon të kontrollojë emocionet e tyre, mund ta gjejnë veten në mosmarrëveshje kur bëhet fjalë për komunikimin. Ajo që fillon si diskutime elokuente të nxitura nga thellësia intelektuale dhe emocionale e të dy partnerëve mund të përshkallëzohet shpejt në debate të vogla nëse njëri nuk arrin të kuptojë tjetrin. Megjithatë, ata mund të gjejnë një gjuhë të përbashkët në pasionin e tyre për dashurinë fizike. Të dy janë posesiv ndaj njëri-tjetrit, gjë që mund t’i bëjë ata të përfshihen në mënyrë të rrezikshme me njëri-tjetrin në një mënyrë që sfidon arsyen. Megjithatë, kjo mund t’i bëjë ata të bëhen luftarak në mënyra që ende ushqejnë shumë aventura pasionante në dhomën e gjumit.

Artikuj të ngjashëm