Këto janë disa nga këngët e reja që publikohen gjatë gushtit!

By

Gushti pothuajse është duke shkuar drejt fundit, por kjo nuk do të thotë se kanë përfunduar prurjet muzikore nga artistët.

Shumë emra të njohur kanë përfunduar projektet e reja dhe do të lansohen në ditët në vazhdim.

Ledri e Majk kanë të finalizuar të gjithë projektit, njëjtë sikurse edhe Capital T që ka paralajmëruar klipin e ri.

Ronela Hajati është në mëdyshje të publikimi të “Aventura” edhe pse ka përfunduar edhe spotin.

Soni Malaj është në finalizim e sipër të klipit të saj të parë për këtë verë, teksa Zaimina do të nis punë për këngën e dytë pas “Vetes” që solli para pak dite.

Fero do të vij në bashkëpunim me Capital Bra e po ashtu edhe me reperët e Gjilanit.

“Kriminele” mban titullin projekti i Skivit që vjen në trio e teksa Nora është bëra bashkë me Butrint Imerin për një bashkëpunim.

Yll Limani ka xhiruar edhe klipin e “Buzt e kuqe” që do të lansohet shumë shpejt.

Dafina po ashtu ka treguar se do të vij një klip më interesant nga imazhet me veshje tradicionale.

Po ashtu Kida ka xhiruar projektin e ri në Ulqin e teksa nuk do të mungoj pa prurje edhe 2Ton.

Por, krejt këtyre i paraprin Tayna me projektin e ri “Qe qe” që lansohet pas pak ditësh./Prive.al

Artikuj të ngjashëm