Këta janë të famshmit që nuk duan të vaksinohen kundër koronavirusit

By

Deri më tani, shumë njerëz të famshëm janë vaksinuar kundër COVID-19, por ka edhe prej atyre që po e refuzojnë.

Gjashtë fytyra të njohura publike kanë treguar se nuk e kanë ndërmend të marrin vaksinën në këtë kohë, transmeton Klan Kosova.

Vaksina rekomandohet nga zyrtarë të shëndetit publik dhe ka shumë pak efekte anësore në studime.

Çdo deklaratë e bërë nga këta të famshëm janë të tyre.

Offset – “Nuk i besoj”, ka thënë reperi.

Anwar Hadid – Ai tregoi se nuk do të vaksinohet përmes Instagramit.

Olivia Newton John – “Jo tani”, tha ajo.

Elon Musk – “Unë jo, e as fëmijët e mi”, tha ai.

Zach Rance 

Summer Walker 

Artikuj të ngjashëm