Këngëtari i famshëm lajmëron për turneun e fundit

By

Ed Sheeran ka treguar se po planifikon të heqë dorë nga turnetë e mëdha në vitin 2022 në mënyrë që të kalojë më shumë kohë me gruan e tij Cherry Seaborn dhe vajzën e tyre Lyra, 16 muajshe.

Këngëtari 30 vjeçar pranoi se “The Mathematics Tour” mund të jetë i fundit në stadium, pasi ai kërkon t’i kushtojë kohë familje.

Në një intervistë së fundmi, Ed u pyet se çfarë do t’i thoshte më të moshuarve dhe tha se mendonte se ishte thelbësore që ai të mos ‘zgjidhte punën’ në vend të familjes.

“Mendoj se ka të bëjë me gjetjen e ekuilibrit me këtë dhe sinqerisht mendoj se turneu i radhës që do të vazhdoj, në fund të turneut, nuk mund ta shoh veten duke shkuar në njërin prej tyre përsëri”, tha ai.

Turneu i artistit fillon vitin e ardhshëm në Dublin më 23 prill dhe do të vazhdojë në të gjithë Evropën deri në shtator.

Ed Sheeran dhe Cherry janë bashkë që nga viti 2015 dhe u martuan në vitin 2019, duke mirëpritur vajzën Lyra në gusht të vitit të kaluar.

Artikuj të ngjashëm