Këngëtari amerikan sërish në telashe me policinë

By

Këngëtari i R&B, Trey Songz është duke u hetuar në lidhje me një akuzë për sulm seksual, deklaroi policia në Las Vegas.

Policia e Las Vegas mori një raport të dielën për një incident në një hotel në bulevardin jugor të Las Vegas, tha një zëdhënës i policisë të martën. Autoritetet nuk dhanë detaje rreth incidentit, por thanë se ai përfshin Songz, emri i vërtetë i të cilit është Tremaine Aldon Neverson.

“Neverson po bashkëpunon me hetimin. Për momentin nuk është bërë asnjë arrestim,” tha policia.

Nuk është hera e parë që ai akuzohet për sjellje të pahijshme seksuale ose frikësim.

Në vitin 2017, aktorja dhe personaliteti televiziv Keke Palmer, akuzoi Songz-in për “frikësim seksual”, duke thënë se ajo ishte përfshirë në videoklipin e tij muzikor për “Pick Up the Phone” pa pëlqimin e saj.

Në një seri postimesh të fshira që nga ajo kohë, Palmer e sulmoi Songz-in për regjistrimin e saj, edhe pse ajo tha disa herë se nuk donte të bënte një film në video.

“Thjesht fakti që i jepni dikujt ushqim dhe alkool dhe hidhni pak frikësim seksual, nuk do të thotë se ata do të shtrëngohen,” shkroi ajo, raportoi Billboard. “Megjithatë, ju ende nuk më respektuat mua si një grua e re, të cilën e njihni që në moshën 12-vjeçare. Ti sfidove dëshirat e mia dhe tregove mungesën e respektit për një markë që më mori katërmbëdhjetë vjet për ta ndërtuar dhe më futi në video kundër dëshirës sime,” ishte shprehur aktorja atë kohë.

Artikuj të ngjashëm