Kanye West kujton kohën kur u grabit Kim Kardashian

By

Ndërsa Kanye West iu drejtua turmës në sfilatën e modës Yeezy Season 9 më 3 tetor, 45-vjeçari kujtoi ngjarjet shkatërruese që ndodhën saktësisht gjashtë vjet më parë gjatë Javës së Modës në Paris, kur Kim Kardashian u grabit me armë në dhomën e saj të hotelit.

“Gruaja ime në atë kohë u grabit pikërisht këtu në Paris”, tha Kanye para audiencës në shfaqje, duke iu referuar incidentit të 3 tetorit 2016. “Pastaj i thashë menaxherit tim në atë kohë, Scooter Braun, se thjesht doja të shkoja në Japoni. Më duhej vetëm një pushim. Ai tha, ‘Jo, duhet të shkosh të fitosh më shumë para, kështu që ne duhet të bëjmë një ndeshje të dytë të turneut.’ Dhe ai turne zgjati katër ditë dhe unë shkova në spital”.

Një muaj para grabitjes, Kanye debutoi në sezonin 4 të Yeezy, dhe gjithashtu ishte në turne për të promovuar albumin e tij The Life of Pablo.

Në momentin e grabitjes së Kimit, reperi po performonte në Nju Jork si pjesë e turneut të tij në Saint Pablo. Ai e ndaloi shfaqjen, duke u thënë pjesëmarrësve të koncertit se kishte një “urgjencë familjare”, pas së cilës, ai nxitoi të ishte në krah të Kim në Evropë.

Një muaj më vonë, një përfaqësues i artistit “Through the Wire” njoftoi se pjesa e mbetur e datave të turneut të tij në Saint Pablo u anulua për shkak të shtrimit në spital të Kanye për rraskapitje. Siç shpjegoi Kanye së fundmi, edhe pse kanë kaluar gati gjashtë vjet, kjo pikë është ende duke u përmendur në bisedat aktuale.

“Sa herë që bëj diçka të madhe, dikush e sjell atë moment për pjesën tjetër të jetës sime”, tha ai gjatë eventit të tij të 3 tetorit, i cili debutoi gjatë Javës së Modës në Paris. “Është stigma e fundit. Njerëzit ndihen sikur kanë të drejtë të vijnë në fytyrën time dhe të më quajnë të çmendur. Sikur nuk i lëndon ndjenjat e mia. Ose sikur nuk duhet të jesh i çmendur për të ndryshuar botën.”

Dizajneri i modës, i cili kohët e fundit ndërpreu partneritetin e tij me Gap – vuri në dukje se ky sezon i linjës së tij të modës shënon fillimin e një “kufi të ri”.

“Kjo është një situatë e pakontrollueshme”, shtoi ai. “Kjo është ëndrra e Zotit, një ëndërr që nuk mund të ndodhë pa ndihmën e Zotit.”/Prive.al

 

 

 

Artikuj të ngjashëm