Ka më se dy vjet që po punon, projekti i Rita Orës po vjen në jetë

By

Rita Ora kaloi pothuajse dy vjet duke punuar në gamën e saj për dyqanin buxhetor Primark.

Ylli i popit është bashkuar me firmën irlandeze për të lançuar koleksionin e kapsulave ‘Rita Ora x Primark’, i cili përfshin veshje të thurura, xhins, rrobaqepësi, veshje të zakonshme dhe të sipërme, plus aksesorë dhe këpucë – dhe Rita ka këmbëngulur se bashkëpunimi është për zemër sepse ajo u mbështet tek shitësi për modë të përballueshme kur ishte më e re.

Ajo tha: “Gjatë gjithë jetës sime, kam dashur gjithmonë të dukem me stil dhe kur isha më e re, nuk mund ta bëja këtë pa Primark. Gjithmonë mund ta zgjas buxhetin tim me kaq shumë pjesë të shkëlqyera. Në të vërtetë mësova si të bëheni kreativ dhe të luani me modën.”

Një postim në faqen e internetit të kompanisë nënvizonte përkushtimin e këngëtares për t’i bërë produktet të përballueshme, duke shtuar: “Farat për partneritetin u mbollën për herë të parë pothuajse dy vjet më parë kur Primark dhe Rita u takuan për herë të parë në fillim të vitit 2022. Ndërsa filloi kriza e kostos së jetesës për t’u ngritur, Rita ishte e emocionuar nga perspektiva e zhvillimit të koleksionit të saj të modës të përballueshme që ofronte cilësi dhe vlerë.

“Primark ka qenë gjithmonë për ta bërë modën të përballueshme për të gjithë dhe Rita ndihej me pasion për krijimin e një koleksioni në trend që ishte sa i përshtatshëm për portofolin dhe i arritshëm.”

Vizioni tjetër i Ritës për koleksionin ishte shkathtësia – duke u siguruar që shumë nga artikujt mund të përzihen dhe të përputhen dhe të ndërrohen nga dita në veshjet e mbrëmjes.

Jermaine Lapwood, Drejtor i Trendeve të Ardhshme dhe Inovacionit në Primark, tha: “Në një botë të mbingarkesës së bashkëpunimit, është më e rëndësishme se kurrë që partneritetet e markave të jenë të rrënjosura në autenticitetin dhe lidhjen e vërtetë.

“Ne e njohim Ritën si fanse të Primark-ut për një kohë të gjatë, por vetëm kur u ndeshëm me të pothuajse dy vjet më parë dhe filluam të bisedonim, kuptuam shkallën e dashurisë së saj për markën. Kimia e menjëhershme midis të dy palëve ishte e pamohueshme”. /Prive.al

 

Artikuj të ngjashëm