Jo më Kanye West! Reperi ka ndryshuar emrin në vetëm dy shkronja

By

Nuk ka më Kanye West. Pasi kreu punë me dokumente, reperi i lindur me emrin Kanye Omari West më në fund e ndryshoi emrin në “Ye”.

Gjykatësja Michelle Williams dha ndryshimin të hënën në një gjykatë në Kaliforni, pasi reperi paraqiti një peticion për të ndryshuar emrin e tij në gusht, dokumentet e shikuara nga CNN konfirmojnë.

Muzikanti la të kuptohej për ndryshimin që në vitin 2018, kur lëshoi lansoi e tij në studio “Ye”, dhe pastaj disa muaj më vonë shkroi në Twitter: “Unë jam YE”. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm