Ish e dashura e Kanye West habit me deklaratën e saj për Kanye

By

Julia Fox thotë se Kanye West nuk do të “lëndonte një mizë” pavarësisht nga veprimet e tij të fundit që sugjerojnë të kundërtën.

Julia iu drejtua sjelljes së ish-të dashurit të saj në internet dhe ia atribuoi atë artit të tij.

“Jo, jo, jo, jo, Kanye është i padëmshëm. Thjesht mendoj se kjo është shprehja e tij krijuese artistike,” tha ajo për median. “Unë e di që është agresiv, por mendoj se nëse do të ishte me të vërtetë, nuk mendoj se Kanye do të lëndonte ndonjë mizë”.

Vështrimi i Fox erdhi disa orë pasi West u pezullua nga Instagrami për ngacmimin e Trevor Noah, Pete Davidson dhe DL Hughley.

Edhe pse Fox, 32 vjeç, komentoi komentet e tij deri në “shprehjen e tij krijuese”, ajo pranoi se nuk ishte “me të vërtetë e sigurt” nëse West ishte në rrezik për të dëmtuar veten.

Bashkëprezantuesja e podcast-it e cila u takua me reperin në fillim të këtij viti, tha gjithashtu se ajo nuk ka folur me West në mes të dramës së vazhdueshme.

West, 44 vjeç, filloi mëngjesin e së mërkurës me një breshëri sulmesh kundër Davidson, duke pretenduar se ai ishte “me të vërtetë i shqetësuar” se ylli i “Saturday Night Live”, 28 vjeç, do t’i bënte Kim Kardashian dhe katër fëmijët “të lidhur me drogën”. Ai e ndoqi atë postim në Instagram me një sulm ndaj drejtuesit të “Daily Show”, duke përdorur sharje racore.

Artikuj të ngjashëm