Harry dhe Meghan nuk do të zbulojnë mbretërinë që i akuzoi për racizëm, dhe për këtë ka një arsye

By

Meghan Markle dhe Princi Harry ishin në prag të ekspozimit të mbretërisë për të cilën ata pretendojnë se kanë bërë vërejtje raciste para lindjes së djalit të tyre Archie.

Në intervistën e tyre me Oprah Winfrey ata nuk e zbuluan emrin e mbretërisë për shkak se e konsideruan “shumë të dëmshme për ta”.

“Atë bisedë nuk do ta ndaj kurrë, por në atë kohë, ishte e vështirë, isha pak i tronditur,” u përgjigj Harry.

Ai tha, megjithatë, se mbretërore nuk ishte Mbretëresha Elizabeth ose Princi Filip.

Edicioni i cili do të botohet javën e ardhshme pretendon se anëtarët e Familjes Mbretërore ishin “të kënaqur në heshtje” që Dukesha e Sussex humbi funeralin e Princit Filip në muajin prill, sepse kishin frikë se ajo “do të krijonte një spektakël” nëse do të dilte.

Ndërsa Harry dhe William kanë qenë në kontakt të rregullt, Harry dhe babai i tij Charles ishin vetëm në “fjalë të lehta” në funeralin e Princit Filip.

“Të dy vëllezërit janë shumë të përkushtuar për të vazhduar trashëgiminë e nënës së tyre dhe asnjë ndjenjë e lënduar nuk do ta pengonte kurrë atë,” tha shoku i Harry -t.

Harry gjithashtu u përpoq të ishte atje për babanë e tij, Princin Charles, në funeral, siç tha një burim: “Megjithëse kishte shumë çështje të pazgjidhura, Harry nuk donte asgjë më shumë sesa të sigurohej që Princi Charles të ndihej i mbështetur në kohën e tij të nevojës.

Ndërsa për shpërnguljen e Sussexes në Kaliforni ata kurrë nuk janë penduar për të. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm