Harrojeni zërin e bukur të Shyhrete Behlulit, dëgjojeni si këndon soprano nusja e saj (VIDEO)

By

Këngëtarja e famshme e muzikës popullore, Shyhrete Behluli, na i ka marrë zemrat me zërin e saj të ëmbël dhe pamjen “si sheqer”.

Por ta harrojmë pak sa bukur tingëllon në këngët popullore zëri i saj, për ta dëgjuar nusen e këngëtares Learta Jakupin.

Jakupi këtë javë mbajti një koncert solo në Prishtinë, ku shfaqi aftësitë e saja prej një zëri soprano.

Në Prive ajo ka folur më shumë për këtë koncert, derisa tani vendin ia zuri Behelulit me interpretimin e saj të bukur. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm