Hana feston ditëlindjen e parë: Mozzik dhe Loredana e urojnë

By

Duket sikur dje kur vogëlushja e ëmbël Hana erdhi në jetë – mirëpo sot ajo po feston ditëlindjen e parë.

Lajmin që ajo erdhi në jetë e kishte dhënë Mozzik me anë të një postimi në llogarinë e tij në Instagram duke shkruar:

“Emri më i bukur në botë BABË! Faleminderit Zot për këtë dhuratë të shenjtë! Mirë se erdhe në jetë Hana ime e vogël! Nuk gjej as fjalë ta përshkruaj këtë ndjenjë!”

E sot ajo mbush 1 vjeç dhe e uruan të dy prindërit e saj të famshëm.

“Sa shpejt shkuan 1 vjet. Urime vajza ime ditëlindjen tënde, ti sot nuk më kupton në këtë urim sepse ende je e vogël… por kur të rritesh dashtë Zoti do e lexosh e do i kuptosh shumë gjëra! Të uroj shëndet e gjitha të mirat e jetës. Zoti qoftë me ty në çdo hap! Të don Baba yt i sinqertë.” – shkruan Mozzik në një postim në tij në Instagram.

Edhe mami Loredana uroi vogëlushen e saj në Instagram me një shkrim të gjatë duke folur edhe për sfidat e saj gjatë këtij viti.

“E pabesueshme që po mbush 1 vjec. Si ishte jeta ime këtë vit? Mamaja kishte kancer dhe fatmirësisht e mposhti dhe e mbijetoi atë. Babi po vdiste kur unë isha në media për dyshime mashtrimi. Papa në të vërtetë vdiq pas kësaj, e ndjekur menjëherë nga faza e ndarjes me Mozzik! A duhet t’ju them se cfarë viti kam pasur? Një vit i trishtuar, por në të njëjtën kohë viti më i bukur që mund ta imagjinoja ndonjëherë sepse ti Hana ekziston. Shpesh mendoj nëse po bëj gjithçka siç duhet apo nëse ia vlen të fitoni kaq shumë para nëse jeta juaj mund të jetë e kufizuar? Ne në fakt jetojmë me idenë se gjithçka mund të mbarojë nesër! Por, si duhet të plotësoj të gjitha dëshirat e tua që nuk mund të kenë asnjë lidhje me dashurinë? Kush do t’ju blejë një qenush nëse dëshiron ta kesh atë? Kush do të paguajë një vizitë në kopshtin zoologjik nëse dëshironi t’i shihni kafshët? Si duhet të jem në gjendje t’ju ofroj të gjitha këto nëse nuk mbytem me punë dhe të bëj miliona tani? Ndoshta nuk ju duhen miliona për të shkuar në kopshtin zoologjik, por mbase një MILION që të mund të përballojë një apartament në ndonjë moment? Ti do të kesh nevojë për para në mënyrë që të jesh e lirë dhe të mos jesh e varur nga askush! Asnjëherë nuk e dini se si do të jetë jeta! Ndoshta do të ndodhë me ju gjithashtu që të martoheni, të bëni një fëmijë dhe të përfundoni vetëm me fëmijën tuaj? E cila do të jetë jeta juaj, zemra juaj, fryma juaj. Dhe mbase do t’ju mungonte ndryshimi i nevojshëm për të paguar qiranë tuaj dhe do të duhet të mbështeteni në paratë e burrit tuaj që do t’ju lidhnin me të dhe të gjitha këto për t’i ofruar fëmijës tuaj një shtëpi të ngrohtë? Mos më keqkuptoni, uroj që vajza imë të mos bëhet si unë. Asnjëherë nuk do ta kisha menduar që do të martohesha, do të ndahesha dhe do të përfundoja si një nënë beqare, por a do të jem e sinqertë? Ne mund ta bëjmë atë lehtësisht, unë punoj dhe shfrytëzoj çdo sekondë të lirë që kam me Hanën, kështu që urime ditëlindjen Hana dhe tani do vish edhe në TOUR 2020.”

View this post on Instagram

Unglaublich du wirst gleich 1 JAHR einfach! Was hatte ich eigentlich für ein Leben dieses Jahr? Mama hatte Krebs und hat ihn zum Glück besiegt und überstanden. Papa lag gerade im Sterben als ich in den Medien war wegen angeblichen Betrugs. Papa ist tatsächlich danach verstorben, darauf folgte direkt die Trennungsphase mit Mozzik! Soll ich euch sagen was ich für ein Jahr hatte? Ein trauriges aber doch zu gleich das schönste Jahr was ich mir jemals vorstellen konnte, weil du HANA, existierst. Ich denke oft darüber nach ob ich alles richtig mache oder ob es sich überhaupt lohnt so viel Geld zu machen, wenn deine eigene Lebenszeit vielleicht doch begrenzt sein könnte? Wir leben tatsächlich mit dem Gedanken dass morgen alles vorbei sein könnte!Nur wie soll ich dir all deine anderen Wünsche erfüllen die vielleicht nichts mit Liebe zu tun haben? Wer soll dir denn einen kleinen HUND kaufen, wenn du ihn gerne haben möchtest? Wer soll die Tickets für einen Zoobesuch bezahlen, wenn du doch so gerne Tiere sehen würdest? Wie soll ich dir all Das bieten können, wenn ich jetzt nicht Vollgas gebe und MILLIONEN mache? Vielleicht brauchst du keine Millionen um in den ZOO zu gehen, aber vielleicht ne MILLION um dir irgendwann einmal eine Eigentumswohnung leisten zu können?Du wirst das Geld brauchen damit du frei und auf Niemanden angewiesen bist! Man weiß vorher nie, wie das Leben spielt! Vielleicht wird es bei dir genauso kommen dass du heiratest, ein Baby machst und am Ende alleine da stehst mit deinen Kind? Welches dein LEBEN, dein HERZSCHLAG, dein ATEMZUG sein wird. Und vielleicht würde dir das nötige Kleingeld fehlen, um deine MIETE zu bezahlen und du wärst auf das Geld von deinem Mann angewiesen, welches dich an ihn binden würde und das alles um deinem KIND ein warmes zu Hause zu bieten? Versteht mich nicht falsch, ich wünsche meiner Tochter das Gegenteil von mir. Nie hätte ich auch nur daran gedacht, dass ich heirate, mich trenne und am Ende als alleinerziehende Mutter da stehe aber ey soll ich ehrlich sein? Wir bekommen das locker hin, ich arbeite und nutze jede freie Sekunde die ich habe mit Hana.Deswegen, happy birthday Hana und jetzt kommst du sogar mit auf TOUR 2020❤️

A post shared by Loredana (@loredana) on

 

Artikuj të ngjashëm