Gjesti i ëmbël që bëri Brad Pitt për një të moshuar, i mahniti të gjithë

By

Brad Pitt dyshohet se ka lejuar një burrë të ve të jetojë në pronën e tij të mëparshme në Los Angeles pa qira.

Sipas aktores së “Elvira”, Cassandra Peterson – nga e cila Pitt bleu pronën prej 1,9 hektarësh në Los Feliz, Kaliforni, në vitin 1994 – aktori e lejoi burrin të banonte deri në vdekjen e tij në moshën 105-vjeçare.

“Ai ishte shumë, shumë i sjellshëm me burrin,” tha Peterson për yllin e “Fight Club” në një intervistë të re me ‘People’.

“Gruaja e këtij burri ndërroi jetë dhe burri, Gjoni, jetonte atje. E di që Brad e lejoi të jetonte atje pa paguar asgjë derisa vdiq”.

Anija e shtëpisë së Brad Pitt në Los Feliz

Peterson tha se marrëveshja erdhi pasi Pitt – i cili jetonte në shtëpi me ish-gruan Angelina Jolie dhe gjashtë fëmijët e tyre – filloi ngadalë të blinte prona fqinje kur ato dolën në treg.

“Mendoj se kishte rreth 22 shtëpi që ishin ngjitur me skajin e pronës,” tha aktorja, 71 vjeç. “Dhe sa herë që ata vinin, ai blinte një”.

Një nga pronat e vështruara nga Pitt, 59 vjeç, fillimisht ishte në pronësi të një burri të moshuar kur ai ishte në fillim të të nëntëdhjetave.

Pasi shtëpia doli në treg, aktori dyshohet se bëri një marrëveshje për ta lënë të venë të vazhdonte të jetonte në shtëpi – pa qira – pasi Pitt të bënte blerjen.

Duke vënë në dukje jetëgjatësinë treshifrore të burrit, Peterson bëri shaka se ndihej sikur ai “thjesht vazhdoi të jetonte përgjithmonë”.

“Unë imagjinoj se Brad po mendonte, ‘Epo, ju e dini, ai mund të jetojë atje derisa të vdesë, që mund të jetë çdo minutë tani”.

Shtesat luksoze të Pitt-it në pronën origjinale të Los Feliz përfshinin një shesh patinazhi, një fushë tenisi, një pishinë, një pellg Koi, një park patinash, një garazh për motoçikleta, një sallë vallëzimi dhe një kinema. 

Artikuj të ngjashëm