Festë e dyfishtë për Dafina Zeqirin, 28 Nëntori dhe ditëlindja e një personi të rëndësishëm!

By

Për të gjithë shqiptarët sot ka një festë.

Por për këngëtaren Dafina Zeqiri, “28 Nëntori”, Dita e Pavarësisë së Shqipërisë, me vete bjen edhe një tjetër moment të rëndësishëm.

Për këngëtaren Zeqiri, përpos festës Kombëtare që shënon 105 vjetorin e shtetit shqiptar, kjo datë e fundit e këtij muaji, shënon edhe ditëlindjen e nënës së saj.

Image result for dafina zeqiri dhe nena e saj

Këngëtarja në profilin e saj në Twitter, shkruan se kjo ditë për të është edhe më e veçantë se për të tjerët.

“Dita e flamurit dhe e pavarësisë në Shqipëri festohet me 28 Nëntor! Kjo po ashtu është ditëlindja e nënës time”, ka shkruar Zeqiri në anglisht.

 

Artikuj të ngjashëm