Dua Lipa rrëmben çmim në VMA 2020

By

Me shfaqje të mrekullueshme nga BTS, The Black Eyed Peas, DaBaby, The Weeknd, Doja Cat, Maluma me CNCO dhe Lady Gaga, VMA padyshim që e zbukuroi këtë të diel.

Sidoqoftë, ngjarja e këtij viti dukej pak më ndryshe se zakonisht mes pandemisë së koronavirusit. Çdo vit ngjarja zhvillohet kryesisht në Barclays Center, por këtë vit, artistët u ngjitën në skenë në vende pa audiencë përreth New York City për t’iu përmbajtur udhëzimeve të distancës sociale.

Ndër fituesit e mbrëmjes ishte edhe Dua Lipa, ku mori cmim për “Efektet më të mira vizuele”, për këngën “Physical”, pjesë e albumit të saj të ri me titull “Future Nostalgia”. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm