Njihuni me historinë e “Roja”, parfumin më luksoz në botën e aromave

By

“Nuk ka asgjë më të mirë se sa të të mbajnë mend nga parfumi”, është njëra ndër thëniet që e përshkruam më së miri rëndësinë e të pasurit aromën tuaj.

Image result for roja dove

Këtë e ka thënë Roja Dove, një specialist aromash, historian fragrancash dhe parfumer, aromat e të cilit janë shitur në dyqanet më luksoze në mbarë botën, e tani edhe në Prishtinë.

Maison de Parfum sjellë aromat e tij në kryeqytetin tonë, ndërsa Prive, ua sjellë storien e radhës që flet për këtë parfum tejet luksoz dhe me një histori mahnitëse që qëndron prapa krijimit të tij.

 

Artikuj të ngjashëm