Era Istrefi arrin këtë sukses në muzikë me “BonBon”

By

“BonBon” projekti muzikor i Era Istrefit, ishte kënga që i dha këngëtares suksesin ndërkombëtar.

Që nga publikimi kënga dëshmoi suksesin e saj, ndërsa tani shtatë vjet pas publikimit, kënga ka arritur shifrën e 900 milionë klikimeve në YouTube.

“Bonbon” është kënga shqipe më e dëgjuar në YouTube dhe Era këngëtarja e parë shqiptare që ka arritur këtë sukses. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm