E përqeshi publikisht, Blake Lively i kërkon falje Kate Middleton

By

Në dritën e lajmit se Catherine, Princesha e Uellsit, është diagnostikuar me kancer, aktorja Blake Lively kërkoi falje publike për pjesëmarrjen në komentin e përhapur në lidhje me një imazh të fotoshopuar të shpërndarë nga familja mbretërore për Ditën e Nënës Britanike.

Fotoja, të cilën Princi William dhe gruaja e tij, Kate Middleton, e postuan në llogaritë e tyre të përbashkëta në mediat sociale më 10 mars, u hoq më vonë nga agjencitë e shumta fotografike pasi u ngritën pyetje se sa në mënyrë domethënëse ishte redaktuar. Middleton kërkoi falje për çdo konfuzion që kishte shkaktuar imazhi të nesërmen, duke thënë përmes një deklarate se, “Ashtu si shumë fotografë amatorë, unë herë pas here eksperimentoj me editimin”.

Polemika e fotografisë ra gati dy muaj pasi Middleton u largua nga publiku për një operacion të planifikuar dhe rikuperim. Pasi Uilliam anuloi papritur paraqitjen e tij në shërbimin përkujtimor për kumbarin e tij, Mbretin Konstandin të Greqisë, një valë spekulimesh se shërimi i Middleton nuk po shkonte siç ishte planifikuar filloi të rritet.

Komenti i ngritur si pyetje mbi foton familjare u bë tituj në mbarë globin, duke nxitur shaka nga njerëz si sipërmarrësja/personaliteti Kim Kardashian (i cili shkroi në Instagram se ishte në rrugën e saj për të gjetur Kate) dhe drejtuesi i emisionit të bisedave Stephen Colbert ( i cili bëri shaka për “zhdukjen” e Middleton në një monolog të fundit). Lively iu bashkua bisedës, duke postuar një foto të kokës së saj që ishte redaktuar në trupin e një gruaje tjetër me mbishkrimin, “Jam shumë e emocionuar të ndaj këtë foto të re që sapo bëra sot … Tani e dini pse kam qenë MPB”.

Imazhi, i cili kishte për qëllim të promovonte linjat e pijeve të Lively, me sa duket ishte mbledhur nga foto të tjera, duke përfshirë një gisht të madh, copa flokësh dhe një kanaçe me një nga pijet e Lively.

Megjithëse Lively nuk e përmendi emrin e princeshës, qëllimi i saj në postimin e javës së kaluar dukej i qartë. Por me njoftimin e zymtë por shpresëdhënës të Middleton se ajo ishte diagnostikuar me kancer, të gjitha ato shaka ndodhin ndryshe. Lively dukej shumë e vetëdijshme për atë ndryshim, duke postuar një histori në Instagram të Premten që filloi, “Jam i sigurt që askush nuk kujdeset sot, por ndihem sikur duhet ta pranoj këtë.”

“Kam bërë një postim budalla rreth furisë së ‘fotoshopit dështon’ dhe oh njeri, ai postim më ka mërzitur sot. Më vjen keq.” Shkroi Lively. (Me sa duket, postimi në fjalë, i cili u publikua më 15 mars, është fshirë.)

“Dashuri dhe urime për të gjithë, gjithmonë,” përfundoi Lively. Ashtu si me postimin e saj të mëparshëm, Lively nuk përmendi drejtpërdrejt emrin Middleton apo anëtarë të tjerë të familjes mbretërore.

Lively është e martuar me aktorin Ryan Reynolds, i cili, me aktorin Rob McElhenney, ka qenë bashkëpronar i klubit të futbollit Wrexham Association në Wrexham, Uells, që nga viti 2020. Në fillim të këtij muaji, Princi William vizitoi ekipin dhe bëri një udhëtim në pijetore me McElhenney, ku ai bëri një gotë uiski dhe tërhoqi një litër për pronarin e lokalit. Reynolds gjithashtu ka fërkuar supet me familjen mbretërore, pasi Mbreti Charles III dhe Queen Consort Camilla u takuan me aktorët në vitin 2022 për një turne në stadium. /Prive.al

 

 

Artikuj të ngjashëm