Duhet të shihni Dua Lipën në ‘përleshje’ me John Cena

By

Disa muaj më parë, Dua Lipa bëri debutimin e saj kinematografik me një film të zgjatur në Barbie të Greta Gerwig, një fenomen i vërtetë kulturor që është gjithashtu goditja më e madhe e vitit në arkë.

Lipa gjithashtu shënoi një hit të madh me këngën e kolonës zanore të Barbie “Dance The Night”. Nëse je një yll i popit që kërkon të futesh në aktrim, atëherë nuk mund të kërkosh një pikë më të mirë hyrjeje. Për lëvizjen e saj të radhës, Lipa do të luajë në filmin e ri Argylle dhe me siguri duket se ajo do të luftojë me partnerin e saj në skenën Barbie, John Cena, i cili, që të mos harrojmë, është një muzikant më vete.

Argylle, i cili u prezantua për herë të parë në vitin 2021 dhe që pritet të dalë vitin e ardhshëm, na vjen nga Matthew Vaughn, drejtor i Layer Cake dhe serialit Kingsman. Nuk është një film spinoff për shoferin nga Die Hard, fatkeqësisht. Në vend të kësaj, siç tregon traileri krejt i ri, është një super-spiun magjepsës ku Lipa luan bashkë me John Cena-n dhe Henry Cavill – të paktën derisa të fillojnë meta-hijinks.

Traileri i Argylle vjen me shumë kthesa narrative dhe duket se është më shumë një komedi e vetëdijshme sesa një film aksion. Kasti është i mbushur me njerëz jashtëzakonisht të famshëm, duke përfshirë Bryce Dallas Howard, Sam Rockwell, Catherine O’Hara, Samuel L. Jackson dhe Bryan Cranston. Dua Lipa thuhet se është gjithashtu duke regjistruar muzikë për kolonën zanore, dhe filmi supozohet të jetë i pari nga tre. Shikoni trailerin më poshtë. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm