Dua Lipa rikthehet në Instagram me një super lajm

By

Dhe për trukun e saj të radhës… Dua Lipa ka shpallur zyrtarisht singlin e saj të ri, “Houdini”, do të dalë të enjten, më 9 nëntor, në orën 19:00. ET.

Dua kishte ngacmuar këngën e re në postimet e fshira që atëherë në mediat sociale, duke publikuar një pjesë të këngës, një video që tregonte një varg numrash dhe imazhe të saj me një çelës në gojë. Fansat që u regjistruan për të marrë përditësime në DuaLipa.com morën një tekst më 31 tetor me një kod numerik që kur deshifrohej shkruhej “HOUDINI”.

Tani postimi i saj i vetëm në Instagram është një imazh i kopertinës, ku shfaqet Dua duke lëpirë një imazh në pasqyrë të vetes.

Kënga e re do të shënojë një epokë të re për Dua-n, që vjen pas këngës së saj të hitit Barbie, “Dance the Night”. Albumi i saj i ardhshëm, i cili thuhet se është i ndikuar nga “psikedelia e epokës 1970”, pason “Future Nostalgia” e saj të frymëzuar nga disko në vitin 2020. /Prive.al

 

View this post on Instagram

 

A post shared by DUA LIPA (@dualipa)

Artikuj të ngjashëm